Meble skórzane są ładne i wytrzymałe, pod warunkiem, że właściwie potrafimy o nie dbać.

Takie meble łatwo się niszczą, jednak na szczęście są usługi typu , za sprawą których zniszczenia stają się niewidoczne.

Welurowa tapicerka

renowacja tapicerki legnica renowacja tapicerki legnicaJeśli mówimy o tapicerce welurowej to warto zauważyć, że jest to jeden z tańszych rodzajów tapicerki, jaką możemy zastosować w naszym samochodzie.
Trzeba jednak przyznać, że wraz z niską ceną otrzymujemy bardzo zawodny materiał, który z biegiem czasu coraz bardziej się zniszczy.

Tak naprawdę wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby wypalić w takiej tapicerce sporą dziurę i trzeba przyznać, że będzie to wyglądało strasznie.

W tym momencie pozostaje nam tylko możliwość odrestaurowania naszej tapicerki. Nie mamy innego wyboru, ponieważ nie możemy jeździć z tapicerką pełną dziur. Nie przystoi to żadnemu kierowcy dlatego też ogólna naprawa przy użyciu właściwych środków, jest w tym wypadku niezbędna. Dlatego jeśli sami nie za bardzo wiemy jak się zabrać za poszczególne czynności to, musimy udać się z naszym samochodem bezpośrednio do warsztatu.
Tam z pewnością bez żadnych problemów fachowcy zajmą się odnowieniem naszej tapicerki.
To bardzo ważne, aby nie zapominać o właściwych rozwiązaniach, bo tylko z nimi możemy coś zyskać.

Odnowa butów skórzanych

Skórzane buty są uważane za jedne z bardziej wytrzymałych oraz modnych.
Co roku firmy obuwnicze wypuszczają kolekcje butów właśnie ze skóry naturalnej, które oczywiście swoje kosztują. jednak co zrobić jeżeli chcemy chodzić w naszych ulubionych butach, ale są już dość mocno zniszczone? Na szczęście jest masa środków pomagających odnowić skórę na butach, meblach i nie tylko.
Można również zanieść buty do specjalisty od renowacji skór, który w ostateczności nawet wymieni skórę na naszych butach na zupełnie nową.

Zazwyczaj jednak wystarczy garść środków i wosków, aby przywrócić naszym butom blask i dawny wygląd.

Lico w Wikipedii

Lico ? górna, najbardziej zewnętrzna część skóry właściwej nosząca nazwę błony licowej, którą w garbarstwie określa się nazwą lica skóry. W skórze właściwej można rozróżnić dwie zasadnicze warstwy ? warstwę termostatyczną (papilarną) i warstwę siatkową (retykularną).
Warstwa termostatyczna, która jest istotna w tym artykule, stanowi górną, leżącą bezpośrednio pod naskórkiem warstwę skóry właściwej.
Warstwa ta składa się ze stosunkowo cienkich włókien kolagenowych, wytwarzających gęstą i delikatną siatkę przestrzenną.
Im bliżej górnych części warstwy termostatycznej i sąsiedztwa naskórka, tym mniejsza jest grubość włókien i tym delikatniejsza, bardziej zwarta i płaska jest siatka włóknista.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lico_(skóra)
.