Mieszkania na wynajem

Dodane: 22-03-2014 07:59
Mieszkania na wynajem Własne mieszkanie jest marzeniem wielu młodych Polaków, którzy chcą wreszcie posiadać swoje cztery ściany. Ale nabycie nieruchomości jest skomplikowaną procedurą - wielu decyduje się na kredyt hipoteczny (którego nie dostaje się "od ręki"), wielu trudno jest podjąć właściwą decyzję - mieszkanie na rynku wtórnym, czy od dewelopera? mieszkania pod klucz szczecin Jeżeli wiemy...Własne mieszkanie jest marzeniem wielu młodych Polaków, którzy chcą wreszcie posiadać swoje cztery ściany. Ale nabycie nieruchomości jest skomplikowaną procedurą - wielu decyduje się na kredyt hipoteczny (którego nie dostaje się "od ręki"), wielu trudno jest podjąć właściwą decyzję - mieszkanie na rynku wtórnym, czy od dewelopera? mieszkania pod klucz szczecin

Jeżeli wiemy już jakiego mieszkania chcemy (metraż, lokalizacja, itp), to powinniśmy wybrać - czy chcemy mieszkania z rynku wtórnego, czy też od dewelopera?

Przyjrzyjmy się wadom i plusom obu rozwiązań. Za rynkiem wtórnym zdecydowanie przemawia cena - takie mieszkania zazwyczaj są sporo tańsze, zajmują też atrakcyjne lokalizacje. Jednak są też minusy - stare budownictwo, które rzadziej lub częściej nie spełnia obecnych norm więc spora kwota z czynszu idzie na remont, czy też stan mieszkania - zdarza się że trzeba robić remont generalny, łącznie z infrastrukturą i wymianą okien. Finalnie może się więc okazać, że atrakcyjne cenowo mieszkanie na rynku wtórnym, nie jest już tak atrakcyjne. Kwestia lokalizacji to odrębny temat, ale mieszkania znajdujące się dalej od centrum, również mogą być atrakcyjne, jeżeli komunikacja jest dobra - blisko przystanek autobusowy, dużo linii i dobry dojazd, to czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę.

Mieszkania deweloperskie wymagają zazwyczaj wykończenia, ale nie trzeba ingerować w instalacje i inne kosztowne rzeczy. Często jest bezpieczniej na takich osiedlach, nie ma też problematycznego sąsiedztwa. Często mieszkańcami są młode rodziny, z małymi dziećmi.

Podsumowując - nie jest to łatwa decyzja, ponieważ każdy ma inne potrzeby i oczekiwania. Warto dobrze przemyśleć, co jest dla nas najważniejsze.Polecam również mieszkania pod klucz szczecin mieszkania pod klucz szczecin - też dobry mieszkania pod klucz szczecin też jest ciekawie opisany temat Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj mieszkania pod klucz szczecin - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.