gastroskopia gliwice

Badania endoskopowe takie jak zwykle nie należą do przyjemności, jednak są dobrą drogą do szybkiego rozpoznania niebezpiecznych kwestii z układem pokarmowym.
O diagnozie.

Dbanie o układ pokarmowy

Dbanie o swój układ pokarmowy wcale nie jest takie trudne.

Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, w tym zdrowego odżywiania. Przede wszystkim należy jeść śniadanie, jeżeli oczywiście nie ma przeciw wskazań, powinno być syte.

Zaleca się ograniczenie picia kawy i mocnej herbaty, zwłaszcza na pusty żołądek, ponieważ kofeina może powodować spore podrażnienia błony śluzowej żołądka.

Oczywiście zaleca się też picie napojów alkoholowych z umiarem.

No i kolejną podstawą jest bogata i zróżnicowana dieta.

Problemy z żołądkiem

gastroskopia gliwice Żołądek potrafi być bardzo problematyczny, zwłaszcza przy pewnych schorzeniach takich jak wrzody czy zapalenia.

Kłopoty z tym organem zwykle zaczynają się dość łagodnie, ot lekki ból w nadbrzuszu, wzdęcia czy lekkie nudności.

Z czasem jednak mogą przybrać na intensywności i to właśnie sygnał, że jednak to nie przejściowe gorsze samopoczucie. Wizyta u gastrologa i przedstawienie mu problemu z pewnością rzuci nieco światła na nasze dolegliwości.

Badanie USG powinno być pierwszym jakie zostanie przeprowadzone, często również zleca się badania krwi. Z wynikami oczywiście udajemy się do lekarza w celu postawienia diagnozy i wdrożenia leczenia

Przygotowanie do badania endoskopowego

Najbardziej znanym rodzajem badania endoskopowego jest gastroskopia.
Wykonywana jest ona w wielu przychodniach, w których znajduje się pracownia endoskopii oraz w praktycznie każdym szpitalu.

Żeby wykonać badanie gastroskopii refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia trzeba posiadać skierowanie od lekarza rodzinnego lub chirurga czy gastrologa.

Natomiast prywatne badanie gastroskopii w zasadzie wykonywane jest bez potrzeby przedstawiania skierowania, chociaż niektóre pracownie endoskopii wymagają przedstawienia takiego skierowania w każdym przypadku.

Przygotowanie do badania gastroskopii nie jest takie trudne, trzeba po prostu pozostawać na czczo w dniu badania, a jego wynik zazwyczaj przekazywany jest pacjentowi od razu do jego wykonaniu..

Widok do druku:

gastroskopia gliwice