Badania endoskopowe takie jak zwykle nie należą do przyjemności, jednak są dobrą drogą do szybkiego rozpoznania niebezpiecznych kwestii z układem pokarmowym.

O diagnozie.

Dbanie o układ pokarmowy

gastroskopia gliwiceDbanie o swój układ pokarmowy wcale nie jest takie trudne. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, w tym zdrowego odżywiania. Przede wszystkim należy jeść śniadanie, jeżeli oczywiście nie ma przeciw wskazań, powinno być syte. Zaleca się ograniczenie picia kawy i mocnej herbaty, zwłaszcza na pusty żołądek, ponieważ kofeina może powodować spore podrażnienia błony śluzowej żołądka. Oczywiście zaleca się też picie napojów alkoholowych z umiarem. No i kolejną podstawą jest bogata i zróżnicowana dieta.

Problemy z żołądkiem

Żołądek potrafi być bardzo problematyczny, zwłaszcza przy pewnych schorzeniach takich jak wrzody czy zapalenia.
Kłopoty z tym organem zwykle zaczynają się dość łagodnie, ot lekki ból w nadbrzuszu, wzdęcia czy lekkie nudności. Z czasem jednak mogą przybrać na intensywności i to właśnie sygnał, że jednak to nie przejściowe gorsze samopoczucie. Wizyta u gastrologa i przedstawienie mu problemu z pewnością rzuci nieco światła na nasze dolegliwości.
Badanie USG powinno być pierwszym jakie zostanie przeprowadzone, często również zleca się badania krwi.
Z wynikami oczywiście udajemy się do lekarza w celu postawienia diagnozy i wdrożenia leczenia

Przygotowanie do badania endoskopowego

gastroskopia gliwice Najbardziej znanym rodzajem badania endoskopowego jest gastroskopia.
Wykonywana jest ona w wielu przychodniach, w których znajduje się pracownia endoskopii oraz w praktycznie każdym szpitalu.
Żeby wykonać badanie gastroskopii refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia trzeba posiadać skierowanie od lekarza rodzinnego lub chirurga czy gastrologa. Natomiast prywatne badanie gastroskopii w zasadzie wykonywane jest bez potrzeby przedstawiania skierowania, chociaż niektóre pracownie endoskopii wymagają przedstawienia takiego skierowania w każdym przypadku. Przygotowanie do badania gastroskopii nie jest takie trudne, trzeba po prostu pozostawać na czczo w dniu badania, a jego wynik zazwyczaj przekazywany jest pacjentowi od razu do jego wykonaniu..

Widok do druku:

gastroskopia gliwice