Markowa odzież używana

to z na pewno dobra inwestycja dla tych z miej zasobnym portfelem, jednak czy w ogóle szmateksy są opłacalne? Artykuł o ciucholandach.

Markowe czy marketingowe ciuchy...

Marketing w ciuchach markowych to główna przyczyna ich wysokiej ceny, a nie jako mogłoby się wydawać ich jakość.

Niestety bywa, że te markowe ciuchy...są gorzej wykonane niż ich bazarowe odpowiedniki.

Modele, które są sprawdzone można znaleźć np.

w ciucholandach.

Pomijając oczywisty fakt, że w lumpeksach są po prostu tańsze, a często nie jesteśmy w stanie powiedzieć, że były używane. Niektórzy nie kupują ciuchów markowych z powodów ideologicznych i moralnych.

Co też jest zrozumiałe, ponieważ pracownicy szyjący te ciuchy nie dostają nawet 5% wartości tych ciuchów, co wręcz zniechęca do kupowania ich produktów.

Droga Polska pogoda

Polska to kraj, gdzie szafa musi mieć naprawdę dużą pojemność.
Musimy mieć miejsce na letnie ciuchy: t-shirty, spodenki, sukienki oraz na ciuchy zimowe: płaszcze, kurtki, swetry...Doliczając jeszcze do tego masę garderoby przejściowej na sezon jesienny i wiosenny otrzymujemy sporą liczbę ubrań.

Polacy muszą więc wydać sporo pieniędzy, aby mogli się ubrać odpowiednio do temperatury, a o ciuchach sportowych nie wspominając.

Termoaktywne koszulki, kurtki i bielizna- to wszystko pociąga za sobą spore koszty.

Przeszłość ciucholandów

Markowa odzież używana
Rozkwit tej branży w Polsce spowodowała transformacja ustrojowa, dzięki czemu łatwiejsze się stało się sprowadzanie odzieży używanej z Zachodu.
Zjawiskiem tym zainteresował się polski Rząd i w roku 2002 pod pretekstem, że sprowadzana odzież używana ma negatywny wpływ na środowisko odpowiednik rozporządzeniem wprowadzono całkowity zakazie sprowadzania do kraju niesortowanej odzieży i przeznaczania jej do celów handlowych.
Przepis ten nie dotyczył odzieży posortowanej, czyli poddanej uprzedniej dezynfekcji oraz dezynsekcji.
Jednakże te zabiegi spowodowały duży wzrost cen.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciucholand.

Widok do druku:

Markowa odzież używana