przewóz osób warszawa

Transport w nowym miejscu jest uciążliwy, a gdy mamy ważne spotkanie nie ma czasu na korzystanie z komunikacji miejskiej.
Warto posiadać numer na oraz zapisać go sobie jeszcze przed wyjazdem.

Wikipedia wyjaśnia kim jest taksówkarz

przewóz osób warszawa
Taksówkarz ? osoba kierująca pojazdem samochodowym przeznaczonym do wykonania usługi przewozu osób lub mienia, nazywanej powszechnie taksówką. Określenie to, a także ?taksa?, pochodzi od nazwiska Franza von Taxisa, który w 1490 roku był organizatorem przewozu cesarskiej poczty dla Maksymiliana II. Wykonywanie tego zawodu jest regulowane przepisami, które określają następujące wymagania wobec kandydatów: ukończenie szkolenia (kursu), kwalifikacji zdrowotnych (ogólnych), pozytywnych badań psychotechnicznych, zdania egzaminu z zakresu ?wykonywania transportu drogowego taksówkąŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówkarz

Przewóz małej grupy osób

Taksówki to nie tylko samochody osobowe, wśród nich są również większe vany 9-12 osobowe, które świetnie nadają się do przewiezienia niewielkiej grupy osób np.
na lotnisko.

Vany są najczęściej najmowane pod dłuższe trasy między lotniskowe, między-miastowe, czy nawet zagraniczne.

Oczywiście często konieczne jest wcześniejsze zamówienie takiego przejazdu, aby firma mogła przygotować kierowcę na dłuższa trasę. Ceny za taki przejazd nie są wiele większe od zwykłej taksówki, a w przeliczeniu na osobę wychodzi jeszcze taniej.

Drogo czy nie? Przejazd taksówką

Dla niektórych taksówka jest zbyt drogą opcją transportu i w sumie w porównaniu do ceny bilety komunikacji miejskiej to taxi rzeczywiście ma wygórowaną cenę.

Jednak taksówki mają jedna ważną przewagę nad komunikacją miejską, mianowicie dowolne miejsce odbioru pasażera i zawiezienie go pod wskazany adres. Bywa, ze taksówka to jedyna opcja dostania się w odległe miejsce.

Czasami nie ma nigdzie w okolicy przystanku autobusowego, albo godzina jest późna i następny transport publiczny pojawi się dopiero nad ranem.

To właśnie w takich przypadkach, nawet Ci najbardziej skąpi, zadzwonią po taksówkę, aby dowiozła ich na miejsce..
Dodane: 03-10-2016 09:01

Tagi: Warszawa transport przewóz osób taxi transport osobowy

Widok do druku:

przewóz osób warszawa