Dlaczego warto kupować w sklepach z używanymi ubraniami?

używane bluzy adidasUżywane ubrania od zawsze były bardzo popularne w Polsce.

Tworzenie nowych sklepów z używaną odzieżą sprawiło, że spora część osób ubiera się w takich miejscach.

Co więcej, w wielu przypadkach zakup używanych ubrań ma dodatkową zaletę ? dzięki tym ubraniom stajemy się naprawdę stylowi.
Noszone przez nas ubrania będą przecież unikalne i niepowtarzalne, bo nie są produkowane w masowych ilościach tak, jak ubrania dostępne w sklepach z odzieżą, która nie była wcześniej używana. Dzięki temu możemy stworzyć swój własny, oryginalny styl, co dla niektórych osób jest to bardzo istotne. Trzeba przyznać, że w ciągu ostatnich lat ilość osób, które w ten sposób zaczęły kreować swój wizerunek naprawdę znacznie wzrosła.

Cytat o odzieży w Wikipedii

używane bluzy adidas
Stosowana odzież może być odbierana jako forma komunikatu niewerbalnego. Status społecznyedytuj Odzież może stanowić wyznacznik statusu społecznego.
Przykładowo w starożytnym Rzymie tylko senatorowie mogli w swych strojach sięgać po purpurę.
W Chinach przed ustanowieniem republiki tylko cesarz mógł się ubierać w żółte barwy. Rola społecznaedytuj Odzież może również stanowić oznakę pełnionej roli społecznej ? np.
jako uniform policjanta, lekarza, strażaka, żołnierza itp., sutanna księdza, bądź szkolny mundurek ucznia. Poglądy, polityka, religiaedytuj Odzież (lub jej elementy) może być również formą demonstrowania swoich poglądów, bądź przynależności do określonych grup (czarne koszule Milicji faszystowskiej z pierwszej połowy XX wieku, stroje subkultur, pomarańczowe fragmenty odzieży jako symbole solidarności z uczestnikami pomarańczowej rewolucji na Ukrainie).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odzież

Przeszłość lumpeksów w Wiki

Ciucholandy wywodzą się z powstałych w zachodniej Europie w latach 60.
XX wieku sklepów sprzedających używaną odzież na wagę, ulokowanych często w garażach (stąd nazwy takich sklepów np. w Niemczech ? "Garage").
Głównym celem istnienia tych sklepów była sprzedaż tanich ubrań dla osób ubogich, lecz z biegiem czasu zaczęły one się cieszyć się rosnącą popularnością, zyskując klientów, także wśród osób z wyższych klas społecznych. W Polsce pierwsze sklepy tego typu pojawiły się już w czasach PRL-u.
Wtedy to działały tzw.

komisy odzieżowe.

Oddawano tam za duże, lub za małe ubrania, za to pochodzące z paczek przysyłanych od rodzin z Zachodu.
Rzeczy kupione w takich sklepach nie były tanie i zwykle kojarzyły się z luksusem. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciucholand.

Widok do druku:

używane bluzy adidas