Ciucholandy oferują tanie i różne elementy ubioru.
Na szczęście w dobrych ciucholandach lądują jedynie dobrej jakości odzież, które wydają się być nie używane, a cena zakupu jest bardzo korzystna. Wpis o ubieraniu się w lumpeksie.

Wycieczka na zakupy ciuchowe

używane bluzy damskie używane bluzy damskieBuszowanie po półkach i regałach z ciuchami to coś co kobiety lubią najbardziej.
To samo tyczy się nie tylko półek w drogich sklepach, ale również i w lumpeksach, gdzie czasami trzeba się nieźle naszukać, aby znaleźć perełkę. Najczęściej te najlepsze sztuki schowane są z tyłu lub przysypane innymi ciuchami, niektórzy również celowo chowają i chomikują fajne ciuchy.
Później przychodzą i kupują je po kolei, kiedy będą mieli wystarczającą sumę w portfelu.

Na szczęście właściciele tych przybytków zwracają na to uwagę i zakopane skarby przenoszą z powrotem na ich właściwe miejsce.

Wikipedia o historii ciucholandów

Ciucholandy wywodzą się z powstałych w zachodniej Europie w latach 60.

XX wieku sklepów sprzedających używaną odzież na wagę, ulokowanych często w garażach (stąd nazwy takich sklepów np.

w Niemczech ? "Garage").

Głównym celem istnienia tych sklepów była sprzedaż tanich ubrań dla osób ubogich, lecz z biegiem czasu zaczęły one się cieszyć się rosnącą popularnością, zyskując klientów, także wśród osób z wyższych klas społecznych. W Polsce pierwsze sklepy tego typu pojawiły się już w czasach PRL-u.

Wtedy to działały tzw.

komisy odzieżowe.

Oddawano tam za duże, lub za małe ubrania, za to pochodzące z paczek przysyłanych od rodzin z Zachodu. Rzeczy kupione w takich sklepach nie były tanie i zwykle kojarzyły się z luksusem Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciucholand

Modne ubranie w ciucholandzie

Moda idzie zawsze swoim torem, jednak nie zmienia się tak dynamicznie, aby ciuchy używane w lumpeksach były niemodne.

Dlatego też sporo z ciucholandów ma w swojej ofercie ciuchy bardzo dobrej jakości i znanych firm odzieżowych, ale oczywiście używane.

Krótko mówiąc można ubrać się modnie i bez opróżniania całego portfela czy konta bankowego.

Wydając określoną sumę w lumpeksie i zwykłym odzieżowym, z pewnością co do ilości ciuchów lepiej wypadnie lumpeks, a jeżeli umiemy dobrze szukać to i jakościowo lumpeks dorówna nowej odzieży prosto z fabryki..

Dodane: 02-10-2016 09:32

Tagi: lumpeks odzież ciucholand styl moda używane bluzy damska

Widok do druku:

używane bluzy damskie