Stylowa spódnica zawsze będzie dobrze wyglądała, po warunkiem, że zostanie dobrze dobrana. Dobrze jest rozejrzeć się w sklepach typu . Mają w nich sporo znanych marek spódnic i nie tylko. O spódnicach.

Różne typy spódnic

Spódnice VILA Spódnice VILASłysząc czy czytając o spódnicy ołówkowej zastanawiamy się co to właściwie jest- bo co ma ołówek do spódnicy? Postaram się choć trochę przybliżyć o co dokładnie chodzi.

Spódnica ołówkowa to rodzaj obcisłej spódnicy charakteryzujący się lekkim zwężeniem u dołu i u góry co optycznie powiększa nieco biodra.

Posiada wysoki stan oraz rozcięcie z tyłu.
Jest elegancka i ponadczasowa, bardzo chętnie noszona zarówno do pracy, oficjalne spotkania jak i na randkę.
Podkreśla kobiece kształty i ukrywa małe niedoskonałości, doskonale się nadaje dla kobiet szczupłych niezależnie od wieku.

Spódnica w Wikipedii

Spódnica jest wierzchnią częścią garderoby (w kulturze europejskiej najczęściej garderoby damskiej i dziewczęcej) od pasa w dół.
Istnieje wiele rodzajów spódnic. Jako spódnica bywa mylnie określana sutanka ? dolna część stroju liturgicznego używanego przez ministrantów w Kościele rzymskokatolickim. ... Obecnie męskie spódnice są obecne również wśród niektórych subkultur ? pagan goci często wdziewają szkockie kilty, a cyber goci długie czarne spódnice obcisłe na pośladkach, rozkloszowane, z rozcięciem z przodu z doczepionymi licznymi pasami parcianymi wiszącymi na klamrach (styl bondage).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spódnica

Mini spódnica

Mini spódniczka zwana również potocznie miniówką bądź po prostu mini to krótka spódnica sięgająca około 30cm powyżej kolan.
W kulturze zachodniej została stworzona w latach 60 XX wieku przez brytyjską projektantkę mody Mery Quant.
Przyjęła się szybko i również przeżywała wtedy lata swojej świetności i uwielbienia aż do lat 80, by ponownie wrócić do łask w XXI wieku.
Jest chętnie noszona jako strój typowo imprezowy, nieco rzadziej podczas zwykłego wyjścia na miasto.

Jej sportowe wersje przyjęły się również pośród kobiet uprawiających sporty- szczególnie w tenisie, ale jest także niemal nieodłącznym elementem ubioru czirliderek.

.

Widok do druku:

Spódnice VILA