rozgraniczanie nieruchomości malbork

Dobre to podstawa, aby w papierach z budowy nie nie pojawiły się błędy, których poprawa bywa kosztowna.
Dzisiaj o geodezji.

System informacji o terenie- co to takiego?

Krajowy System Informacji o Terenie ? zakładany jest i prowadzony przez Głównego Geodetę Kraju dla obszaru całego kraju, a na szczeblach województwa i powiatu, przez marszałka województwa i starostę.
Dla tych obszarów zakłada się bazy danych zawierające stosowne dane, bazy metadanych obejmujące istniejące bazy danych systemów już istniejących, a także inne dane związane ze statusem prawnym systemu. Szczegółowe zasady oraz tryb założenia i prowadzenia krajowego systemu reguluje rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 12 lipca 2001.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowy_System_Informacji_o_Terenie

Miernictwo powykonawcze

rozgraniczanie nieruchomości malbork Inwentaryzacja po wykonawcza to nic innego jak zmierzenie i opisanie budowli w taki sposób, aby można było zobaczyć zagospodarowanie działki, czy też terenu, wysokość budynku i jego wymiary. Oczywiście, aby tego dokonać należy zmierzyć budynek bezpośrednio.
Robi się to zazwyczaj wraz z zakończeniem prac budowlanych, a wszelkie dane nanosi się na mapki i wprowadza do baz danych.
Wszelkie mapki i dane mogą być udostępnione na prośbę np.

właściciela grunty, działki czy nieruchomości.

Internetowa obsługa projektów

Zgłaszanie projektów zmian w mapkach, czy nowe mapki kiedyś odbywało się w urzędzie. Teraz jednak w dobie komputeryzacji i informatyzacji zaczęto wdrażać systemy internetowego zgłaszania zmian. Wygodne i proste rozwiązanie pozwala na szybszy przepływ informacji oraz na łatwe sprawdzenie statusu naszych projektów w systemie, co również ułatwia pracę. Takie rozwiązanie jest wygodne również dla urzędników i interesantów, którzy nie musza już zgłaszać projektów osobiście..
Dodane: 17-03-2016 17:56

Tagi: usługi geodezja geodeta budownictwo Malbork Sztum