Krótki tekst o roletach

Dodane: 03-08-2014 10:14
Krótki tekst o roletach Jaką wybrać roletę? Na co zwracać uwagę, zanim dokonamy konsumenckiego wyboru, jak dobrać roletę do okna i wnętrza? To nie są pytania, na które można znaleźć jedną prawidłową odpowiedź, zwłaszcza...Jaką wybrać roletę? Na co zwracać uwagę, zanim dokonamy konsumenckiego wyboru, jak dobrać roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można znaleźć jedną prawidłową odpowiedź, zwłaszcza że istnieje wiele typów rolet.

Rolety można podzielić na te standardowe i na zamówienie. Wiadomo, że pierwszy rodzaj będzie kosztował mniej, ale jeśli nasze okno nie jest standardowe, to trudno - musimy zainwestować w rolety na wymiar. Na zamówienie trzeba też wybrać rolety na okna dachowe.

Rolety nie są szczególnie tanie, łatwiej i taniej jest zmienić kolor ścian, niż dobrać nowe rolety. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad kolorem, ja polecam zdecydować się na coś neutralnego, w dość stonowanych odcieniach. Sprawdzą się wszystkie odcienie szarości, biel, subtelne beże, ewentualnie jasne brązy. Mocne kolory wymagają dopasowania do nich wystroju całego pomieszczenia, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest rodzaj mocowania, ale większość modeli jest uniwersalna - można je założyć na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Najczęściej zakłada się rolety do ramy okna, ale takie rozwiązanie ma również wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu). Rolety białystok