maxbud-brukarstwo.pl

Obejście koło domu nie może istnieć bez dróżki do domu, a cóż innego bardziej pasuje na ścieżkę, niż kostka brukowa? Również warto zwrócić uwagę na , aby kostka była właściwie ułożona.

Wikipedia: Historia Betonu

maxbud-brukarstwo.pl
Określany również jako sztuczny kamień, beton został wynaleziony i był używany w budownictwie w Asyrii, potem w starożytnym Rzymie czasów republiki (około 200 r.
p.n.e.).

W starożytności używano mieszaniny piasku i drobnych kamieni z zaprawą wapienną do łączenia kamieni w murze i sklepieniach.

Rzymianie używali jako zaprawy naturalnej pucolany pochodzącej z popiołów wulkanicznych, najpierw z Wezuwiusza, później z innych miejsc.
Dodatek popiołu wulkanicznego czynił rzymski beton wodoodpornym. W okolicach odległych od wulkanów wykorzystywano zużyte drobno zmielone dachówki. Wiele zabytków starożytnego Rzymu w całym basenie Morza Śródziemnego zostało wykonanych z betonu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beton

Bruk w ogrodzie

Jak czerpać inspirację do wykończenia ogrodu? Można oczywiście skorzystać z internetu i poszukać różnych gotowych aranżacji i na ich podstawie stworzyć własny projekt.
Wystarczy mieć przyzwoite poczucie estetyki i trochę wolnego czasu. Dla ludzi bardziej zabieganych lub nie mających ochoty bawić się w projektanta, firmy oferujące kostki brukowe i tarasy często mają w swojej ofercie projekt ogrodu i jego aranżację. Można więc zdać się na dobre rady i wybrać jedynie interesujące nas materiały, a firma zrobi resztę za nas.

Powstawanie betonu - Wikipedia

Beton (zwykły) powstaje w wyniku wiązania i stwardnienia mieszanki betonowej.
Mieszanka betonowa to mieszanina spoiwa (cement), kruszywa, wody i ewentualnych dodatków (do 20% w stosunku do masy spoiwa) i domieszek (do 5% w stosunku do masy spoiwa). Kruszywa mogą być naturalne: grube (żwir), drobne (piasek o frakcjach do 2 mm) lub sztuczne (np.
keramzyt).
Dodatki i domieszki poprawiają właściwości mieszanek betonowych i betonów, np. zwiększają urabialność, opóźniają proces wiązania, zwiększają mrozoodporność, wodoszczelność itd. Nie wolno stosować wody morskiej (zasolonej), mineralnej i zanieczyszczonej (np. ściekowej, rzecznej). Bez wykonywania badań można stosować wodę wodociągową.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beton.
Dodane: 22-08-2016 09:17

Tagi: rybnik śląsk usługi budownictwo usługi brukarskie

Widok do druku:

maxbud-brukarstwo.pl