Sklep ze sztukaterią:

O stylu słów kilka

sztukateria24 sztukateria24Sztukaterie można również stosować na zewnątrz budynku.
Jednak, jeśli chcemy żeby to wyglądało naprawdę dobrze, to budynek musi być stylowy - wszystkie elementy muszą do siebie pasować.
Całość musi być harmonijna, z tego powodu naprawdę nie każdy dom powinien posiadać takie elementy dekoracyjne. Niestety coraz częściej widuje się bonie czy też gzymsy w nowych domach, które sprawiają że całość wygląda w najlepszym razie kiczowato, w najgorszym - jak gargamel z kilku epok. Mniej znaczy więcej, zwłaszcza w architekturze.
Nie mam tu na myśli stylowych kamienic, czy tez budynków renesansowych, bądź barokowych - tutaj przy ich odnawianiu zastosowanie sztukaterii zewnętrznej jest wręcz niezbędne.

Pomysł na elewację starego domu

Sztukaterie zewnętrzne są naprawdę ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą wyremontować stary dom i nadać mu odpowiedniego charakteru.

Listwy wokół okien sprawdzą się zarówno na fasadach kamienic, jak i na starych wolnostojących domach, ciekawie będą się prezentowały również gzymsy.

Takie elementy wbrew pozorom wcale nie są jakoś bardzo drogie, a efekt potrafi być ciekawy.

Dworek

Polacy uwielbiają dworkowy styl i wszystko co kojarzy się ze szlachtą i Złotym Wiekiem.

Taka nostalgia za starymi, lepszymi czasami, kiedy wszystko było piękniejsza.

Świetnie - tylko że mało kto może się pochwalić szlacheckim pochodzeniem.
W efekcie powstają a la dworki z a la kolumienkami i z innymi dziwnymi elementami.
Cóż - każdy ma prawo do swojego gustu (i bezguścia), jednak fakt jest taki, że domy ze spadzistymi dachami naprawdę są mniej funkcjonalne, niż z piętrem o prostych ścianach i pełnej wysokości.
Na szczęście - ostatnio jest odwrót od takich tendencji i coraz popularniejsze są budynki o prostej, nowoczesnej bryle. W zasadzie ja przeciwko dworkom nic nie mam - tym oryginalnym, czy tez tym zachowującym taki styl we wszystkich detalach.
Jednak próżno szukać takich domów - niestety.
.
Dodane: 24-02-2016 07:55

Tagi: sztukateria sztukateria elewacyjna

Widok do druku:

sztukateria24