Następca liniału i noża

linocut linocutJeśli jednak znudziło się wam już przycinanie przy za długiej linijki i często nieporęcznego noża, które odskakuje na boki albo nie tnie prosto...
Mamy odpowiedź na wasze modły - Linocut. To proste narzędzie łączy w sobie wiele funkcji i umożliwia sprawne i równe cięcie wykładzin na całej ich długości. Normalnie potrzebowalibyśmy do tego przynajmniej dwóch różnych narzędzi, ale nie z Linocutem. Cała magia polega na tym, że urządzenie nachodzi na krawędź wykładziny i dzięki regulowanym stykom, dopasowuje się idealnie i pozwala na płynny ruch ostrza.
Ponadto, dwa ostrza sprawiają że możemy ciąć w obu kierunkach - nie ważne więc jak ustawimy narzędzie, ważne żeby nam było wygodnie. Wszystko to przyozdobione ergonomicznym uchwytem i kompletem ostrzy na wymianę - nic tylko kupować i używać!

Wikipedia o tym co tniemy - linoleum

Posługując się nożem do wykładzin i liniałem, tniemy różne rzeczy.
Wikipedia definiuje nam jedną z najczęstszych "ofiar":
Linoleum ? materiał składający się z warstwy barwionej w masie utwardzonej masy plastycznej (o podstawowym składzie: olej lniany, kalafonia i mączka drzewna lub korkowa), nałożonej na płótno jutowe (lub podobną tkaninę), stosowana głównie jako wykładzina podłogowa, ale również jako materiał na matryce linorytowe.

Technologia produkcji linoleum została opatentowana w 1860 roku przez Anglika, Fredericka Waltona.

Mimo, iż w drugiej połowie XX wieku wykładziny PVC niemal całkowicie zastąpiły linoleum, jego nazwa wciąż znajduje się w powszechnym użyciu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linoleum

Układanie wykładzin na własną rękę

Wśród przeróżnych materiałów stosowanych nie tylko w domowych pomieszczeniach, ale mających także zastosowanie na przykład w urzędach czy sklepach znajduje się wiele rodzajów linoleum. Chociaż zazwyczaj na większą skalę zleceniodawca decyduje się na skorzystanie z usług specjalisty, istnieją również możliwości samodzielnego układania wykładzin. Z pewnością linoleum jest o wiele prostszą do ułożenia wykładziną niż na przykład wykładzina podłogowa, to jednak mogą nastąpić komplikacje w tworzeniu takiej podłogi bez odpowiedniego przygotowania.

Dlatego też przed przystąpieniem do kładzenia wykładzin warto przejrzeć internetowe poradniki na ten temat lub zasięgnąć porady fachowca..

Dodane: 02-09-2016 15:48

Tagi: wykładziny remont budowa narzędzia liniał przecinak

Widok do druku:

linocut