usługi architektoniczne radom

Biura architektoniczne zawsze maja w ofercie - pytanie jak wybrać odpowiedzialnego architekta lub bezproblemowy projekt? Zapraszam do czytania.

Energooszczędne domy

Style w budownictwie zmieniały się przez lata i dalej się zmieniają, nic dziwnego w końcu wszystko idzie do przodu i dzisiaj...stare kamienice czy kwadratowe budynki mieszkalne to przeżytek- no nie zawsze, a w większości.

Dzisiaj liczy się nie tylko wygląd, ale i oszczędność energii. I to nie tylko za sprawą nowych i surowych norm dotyczących wydajności energetycznej domów i mieszkań.

Oszczędność stała się najzwyczajniej w świecie modna, a niepotrzebny konsumpcjonizm uznawany jest za marnotrawstwo dóbr. I taki trend, nie tylko w budownictwie, utrzyma się jeszcze przez długi czas.

Trzy zasady

usługi architektoniczne radom Projekt budynku powinien zawierać w sobie trzy podstawowe cechy: trwałość, użyteczność i piękno.
Te cechy pochodzą z pracy o architekturze napisanej przez Witruwiusza w I w.

p.n.e.

I te trzy zasady powinny przyświecać każdemu projektowi, każdego możliwego rodzaju budynku. Trwałość budynku jest bardzo istotna, jednak wydaje się, że dzisiaj schodzi na dalszy plan i nie zawsze projektuje się budynek, aby stał przysłowiowe wieki. Użyteczność budynku, zwłaszcza mieszkalnego, to chyba najważniejsza z tych trzech cech.
Dom ma być przede wszystkim wygodny w użytkowaniu.

Projekty projektami...

Wizualnie dobry i ładny projekt budynku nie zawsze jest funkcjonalny, a z pozoru dobry rozkład pomieszczeń może w rzeczywistości przysporzyć wielu problemów w użytkowaniu budynku.
Dlatego wybierając projekt przyszłego domu warto porządnie się zastanowić i skupić na cechach projektu, które nas nie przekonują i je zmienić. Możne też konsultować się z kilkoma biurami architektonicznymi i zdecydować, które biuro wg nas oferuje najlepszą cenę w stosunku do jakości projektów i ich ewentualnych zmian i poprawek.
Warto też zwrócić uwagę na energooszczędność domu, ale o tym później.

Pionierzy nowoczesnego budownictwa

Pionierami we wprowadzaniu w do architektury zrównoważonego rozwoju byli w roku 1970 Ian McHarg w USA oraz Brenda i Robert Vale w Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii.
Od tamtego czasu odnotowano przyspieszony wzrost liczby budynków, które spełniają lub zmierzają do spełniania zasad ekologicznego budowania.

Obecnie oczekuje się, że architekci będą budowali zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, przykładem takiego budownictwa jest Dynamic Tower, który będzie zasilany przez turbiny wiatrowe i panele słoneczne.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Architektura.