szkółka krzewów ozdobnych

Krzewy warto kupić w punktach sprzedaży takich jak , oferowane rośliny są zdrowsze, a dodatkowo, często kosztują mniej.
Dzisiaj roślinach i stylach ogrodowych.

Definicja krzewu

szkółka krzewów ozdobnych
Krzew ? niebędąca pnączem wieloletnia roślina drzewiasta o zdrewniałej łodydze, która od nasady rozgałęzia się na wiele zdrewniałych pędów równorzędnych.
W przeciwieństwie do drzew, u krzewów brak osi głównej ? pnia, a także korony12. W klasyfikacji Raunki?ra krzewy zaliczane są do fanerofitów, przy czym w zależności od osiąganej wysokości wyróżnia się duże krzewy o wysokości przekraczającej 2 m jako mezofanerofity i krzewy o wysokości poniżej 2 m określane jako mikrofanerofity3.
Małe krzewy o wysokości poniżej 0,5 m to krzewinki1, w klasyfikacji Raunki?ra ? chamefity.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzew

Wybór roślin

Czasem możne być ciężko dobra odpowiednie rośliny i obsadę do naszego ogrodu.

Należy pamiętać, że każda roślina ma swoje wymagania i w określonych warunkach 'czuje' się najlepiej.

Są również rośliny nie lubiące bliskiego towarzystwa innych gatunków, o czym również nie można zapomnieć. W kwestii krzewów ozdobnych sprawa ma się tak, że również należy uważać na pewne sprawy. Niektóre gatunki nie lubią otwartych przestrzeni i dużego nasłonecznienia.
Są też takie, które słabo znoszą wietrzne stanowiska, albo bardzo podmokłe.
Niskie iglaki i krzewy są z reguły bardziej wytrzymałe, ale też nie należy bagatelizować ich wymagań co do stanowiska. Najlepiej jest łączyć ze sobą krzewy i drzewka o podobnych upodobaniach co do słońca i wilgotności podłoża.

Krótko o cyprysach

Cyprys (Cupressus L.) ? rodzaj drzew iglastych z rodziny cyprysowatych.
Obejmuje ok.

17?19 gatunków, występujących w Ameryce Środkowej, w Azji od południowo-zachodnich Chin, poprzez rejon Himalajów po południowo-zachodnią Azję i północną Afrykę.

Pochodzący z Azji południowo-zachodniej cyprys wiecznie zielony jest często sadzonym gatunkiem ozdobnym w całym obszarze śródziemnomorskim. ... Cyprys wiecznie zielony jest od wielu wieków często sadzonym gatunkiem ozdobnym na terenach parkowych, w ogrodach i na cmentarzach w całym obszarze śródziemnomorskim.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyprys.
Dodane: 20-02-2016 05:57

Tagi: krzewy szkółka ogród ogrody drzewka krzewy ozdobne