karty bożonarodzeniowe

Z pewnością prawie każdy z nas otrzymał choć raz kartkę pocztową, czy to na święta czy na imieniny.

To piękna tradycja, z tego powodu dobrze jest czasem nadać .

Wpis o kartkach właśnie.

Definicja kartki pocztowej

Kartka pocztowa (karta pocztowa, pocztówka, widokówka, wcześniej zwana także odkrytką) ? najczęściej prostokątna, kartonowa kartka służąca do krótkiej korespondencji, często wysyłana nieopakowana w kopertę.
Zazwyczaj jedna ze stron kartki pocztowej podzielona jest na dwa pola: lewe, przeznaczone na treść korespondencji oraz prawe z miejscem na wpisanie adresata i naklejenie znaczka pocztowego.
Na odwrocie najczęściej wydrukowany jest obrazek.

Kartki pocztowe są przedmiotem pożądania wielu kolekcjonerów, tzw.

deltiologów. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartka_pocztowa

Życzenia świąteczne na kartce

karty bożonarodzeniowe Święta to czas wzmożonego handlu detalicznego produktami spożywczymi, usługami i tak na prawdę wszystkim innym.
To również czas kiedy wysyła się najwięcej kartek, oczywiście świątecznych. Do wyboru mamy mnóstwo wzorów, gotowych kartek i to na wyciągnięcie ręki; głównie w sklepach internetowych.

Warto pomyśleć o stworzeniu własnej kartki świątecznej, jednak wymaga to czasu oraz minimalnych umiejętności manualnych.

Co do gotowych wzorów są również sklepy oferujące pełne dostosowanie produktu, więc jest to pewien kompromis.

W encyklopedii o kartce świątecznej

Kartka świąteczna ? okolicznościowa kartka pocztowa, często w formie karnetu, z grafiką lub ilustracją tematycznie nawiązującą do świąt, ich symboli i tradycji. Wiele z kartek zawiera też gotową treść życzeń świątecznych. Idea kartek świątecznych narodziła się w XX wieku dzięki masowemu rozwojowi poligrafii.

W Polsce zwykle są wysyłane z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Mimo rozpowszechnienia poczty elektronicznej, która ograniczyła korzystanie z usług tradycyjnej poczty, kartki świąteczne z życzeniami nadal cieszą się ogromną popularnością.

Wiele przedsiębiorstw zamawia własne projekty i wysyła je do klientów. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartka_świąteczna
.

Widok do druku:

karty bożonarodzeniowe