Produkty posiadające dużo składników odżywczych i unikalne właściwości zdrowotne- .

Dieta urozmaicona w takie pożywienie z pewnością jest zdrowa.

Popularne izotoniki

superfood sklepIzotoniki w sklepach kuszą intensywnymi kolorami, wysportowanymi sylwetkami na etykietach i rzeko dobrym działaniem na nasze ciało.
Niestety znaczna większość to przesłodzone napoje o zawartości kilku minerałów i soli. Zamiast sklepowych napojów tego typu warto przyrządzić je sobie samemu- w domowym zaciszu.

Składniki i końcowy smak można dostosować do własnych preferencji.

Ja polecam izotonik z miodem, cytryną, imbirem i oczywiście solą morską.
Świetnie nawodni nasz organizm i uzupełni sporo potrzebnych soli mineralnych.
Można też użyć wysoko mineralizowanej wody, co tylko poprawi skład naszego napoju.

Jem więc jestem

Jesteś tym co jesz- ciekawe stwierdzenie, a jednak dość prawdziwe, ponieważ to właśnie właściwa i zdrowa dieta jest kluczowa dla zachowania dobrego zdrowia przez długie lata.

Dieta powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb, płci i wieku każdego człowieka.

Nie znaczy to oczywiście, ze każdy powinien udać się do dietetyka, wystarczy jedynie przestrzegać kilku prostych zasad dobrego odżywiania, a wszystko będzie w porządku.

Pierwszą taką zasadą powinno być ograniczenie spożycia cukru i produktów mocno przetworzonych, które bardzo źle wpływają na nasze zdrowie.

Kolejna ważna sprawa to kupować produkty wyższej jakości, możliwie jak najbardziej ekologiczne i bogate w wartości odżywcze.

Zła dieta

superfood sklep Dieta jest jednym z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka, niewłaściwa może doprowadzić do wielu problemów ze zdrowiem; np.

otyłością, niedoborami minerałów czy witamin.

Takie długotrwałe niedobory sieją spustoszenie w naszym organizmie, więc jeżeli mamy jakieś niedobory w minerałach to powinniśmy je jak najszybciej uzupełniać. Źle dobrana i prowadzona dieta, np.

odchudzająca również może mieć nieciekawe skutki dla naszego ciała.

Niestety wiele osób samemu chce układać sobie dietę i często jest ona zbyt uboga w kalorie.

Wszystko przez logikę sprowadzającą się do: im mniej zjem, tym lepiej.

To prawda, że niedobory kalorii w diecie nasz organizm sobie 'odbije' z naszej zebranej tkanki tłuszczowej, jednak nie może się to dziać zbyt szybko.
Często przy takiej ekstremalnej diecie cierpi wątroba, nerki oraz układ nerwowy- z powodów niedoborów witamin i minerałów..

Widok do druku:

superfood sklep