pożyczki pod zastaw złota szczecin

pożyczki pod zastaw złota szczecin
, że aby kupić nieruchomość na kredyt i na tym nie stracić, lepiej będzie zgłębić temat. Podczas tzw. boomu w nieruchomościach, ceny mieszkań, działek i domów dynamicznie wzrastały. Od roku 2008 ceny zaczęły spadać. W efekcie osoby, które przeczekały mogły kupić praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za dużo niższą kwotę. Należy nie zapominać...o tym, że kredyt hipoteczny bierze się najczęściej na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeżeli przepłaciliśmy za naszą nieruchomość, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

2.

Trudno stwierdzić, ze pożyczanie pieniędzy do banku na taki cel ma sens. Trzeba pamiętać, że przez resztę roku będziemy to spłacać. Albo i dłużej, w zależności od okresu kredytowania. Jeżeli więc stać nas na kredyt, to może korzystniej byłoby co miesiąc odłożyć określoną kwotę - powinniśmy uzyskać spory budżet, bo pamiętajmy, że na pożyczaniu pieniędzy bank zarabia.

Trzeba spełniać swoje marzenia, ale warto też się zastanowić, co się opłaca zrobić. Samodyscyplina w oszczędzaniu naprawdę się opłaca. Zanim weźmiesz kredyt na tegoroczny wyjazd, pomyśl czy nie lepiej pojechać za rok, ale za własne pieniądze.


Limity banków

Podsumowując - firmy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o pożyczkę będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi przedsiębiorstwa. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi Polacy mogli zakładać działalność i inwestować w swój biznes, go rozwijając, potrzebny jest dostęp do kapitału. Mało kto ma wystarczające środki, jest to zbyt trudna do przeskoczenia bariera. Czasami niestety kończy się to zaciągnięciem pożyczki w wątpliwej instytucji, z bardzo wysokim oprocentowaniem. Nie może tak być, ale nie zanosi się, na zmianę polityki przez banki. Jest odwrotnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.


Odpowiedzialność Banków?

Sądzę, że banki ponoszą sporą winę, bo udzielały kredytów bez odpowiedniego zabezpieczenia, na przykład z zerowym wkładem własnym (mowa oczywiście o kredytach hipotecznych). Dopiero od tego roku KNF zarządza obowiązkowy wkład własny na poziomie 5%, od przyszłego roku będzie to już 10%, a za dwa lata 15%. Nie ma już tez szansy wzięcia kredytu w obcej walucie, chyba że się w tej walucie zarabia. Można twierdzić, że te restrykcje spowodują spadek udzielanych kredytów hipotecznych, ale w efekcie nie będzie też tylu ludzi, mających problemy ze spłatą. Jest więc to dla ludzi tak naprawdę korzystne. Mimo to, nie wszyscy uświadamiają sobie, że wkład własny jest naprawdę ważny, przy tak wielkiej inwestycji, jaką jest zakup mieszkania.


Dodane: 11-10-2014 08:45

Powrót do pełnej wersji: pożyczki pod zastaw złota szczecin