Wspomaganie treningów jest dzisiaj na bardzo wysokim poziomie.

Dostępne jest dużo środków, które należy stosować na różnych etapach treningu - dla przykładu - chyba nie trzeba tłumaczyć, że należy je zażyć przed treningiem.

Uwaga na kontuzje!

przedtreningówki przedtreningówkiNależy pamiętać o tym,...że ćwiczenia mimo, ze są dobre dla naszego zdrowia, to można się również przy nich uszkodzić.
Źle wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić do kontuzji, czasami na tyle poważnych, ze będziemy się z nimi borykali całe życie.
Inną sprawą jest nieumiejętne posługiwanie się sprzętem na siłowni- może to doprowadzić nawet w skrajnych przypadkach do śmierci, co na szczęście zdarza się dość rzadko.
Kolejną sprawą jest źle dobrana suplementacja lub jej przedawkowanie. Pamiętajmy więc, że najważniejszy we wszystkim jest zdrowy rozsądek i umiar.

Ćwiczenia dobrze robią na ciało...

i na psychikęTrening i aktywność fizyczna dobrze wpływa na stan zdrowia, ale również na dobry stan psychiczny.
Wydzielane podczas wysiłku fizycznego endorfiny mogą pomóc na lekkie stany depresyjne i złe samopoczucie.
Dodatkowo regularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko zachorowania na szereg chorób. Począwszy od zawałów serca poprzez problemy z ciśnieniem i miażdżycą. Warto więc ćwiczyć, nie tylko dla postawnej, umięśnionej sylwetki, ale również dla zdrowia i dłuższego, bardziej szczęśliwego życia.

Siłownia z trenerem? TAK!

Profesjonalna opieka podczas treningu może być bardzo przydatna, zwłaszcza jeżeli idziemy na siłownię po raz pierwszy i nie mamy pojęcia o tym jak używać sprzętów.

Trener osobisty dobierze najlepiej pasujący do naszych potrzeb i obecnego stanu zdrowia zestaw ćwiczeń.

Doradzi też jaką dietę stosować i jakich suplementów używać. Warto więc wydać o te parę złotych więcej i zdecydować się na taki trening pod okiem profesjonalisty- zaoszczędzi nam to wysiłku i możliwych problemów wynikających np.
ze złego używania sprzętu.

Nie mówiąc już o lepszych efektach takiego odpowiednio dobranego programu treningowego.

Co to aerobik - historia

Do Polski aerobik dotarł w roku 1981.

Pierwszą propagatorką tej formy rekreacji była Hanna Fidusiewicz, niegdyś znana gimnastyczka, absolwentka AWF w Warszawie.

To właśnie ona, jako pierwsza Polka ukończyła specjalistyczny kurs aerobiku w Paryżu. Początkowo zaczęła zajęcia prezentować w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W 1983 roku za zgodą Stołecznego Ośrodka Sportu otworzyła pierwszy w Polsce fitness klub ? Fitness Klub "POD SKOCZNIĄ" w Warszawie. Zakres usług klubu nie był szeroki, ograniczał się do zajęć przy muzyce.
Mimo to frekwencja była bardzo duża.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fitness.
Dodane: 17-07-2015 17:17

Tagi: sport odżywki suplementy trening zdrowie

Widok do druku:

przedtreningówki