kreatywne strefy gier

Parę lat temu młodziaki bawiły się na świeżym powietrzu i ciężko było je zaprowadzić do domu.
Warto sprawdzić i wyciągnąć swoje dziecko na dwór.
Artykuł o ruchu na zewnątrz.

Jak pokonać nudę?

kreatywne strefy gier Jeżeli nasze dziecko cierpi na ciągłą nudę, nie ma zbyt wielu przyjaciół, słabo radzi sobie w szkole podstawowej, jest apatyczne i notorycznie domaga się dostępu do Internetu, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo tego, że zamyka się w sobie.
Aby przeciwdziałać tego typu zjawiskom, trzeba zachęcać nasze pociechy do wychodzenia z domu.
Bycie zamkniętym w czterech ścianach to naprawdę nic dobrego.
Jeżeli więc zależy nam na tym, by nasze dzieci w końcu skończyły z negatywnymi przyzwyczajeniami, to nauczmy ich zabaw chodnikowych, które każdy z nas jeszcze pamięta z własnego dzieciństwa.
Są one wspaniałym sposobem na rozruszanie się, poznanie nowych osób, przewietrzenie umysłu i wzmożenie apetytu.
Wykorzystajmy je zatem!

Zabawa na drabinkach - Wikipedia

Drabinki - element placu zabaw. Drabinki mogą się składać z metalowych, drewnianych, gumowych, plastikowych części.
Najprostsza drabinka ma kształt dwóch półokręgów połączonych belkami. Istnieją też bardziej skomplikowane wersje, np. z wbudowanymi gumowymi oponami, łańcuchami (po których można się wspinać). Z zabawą na drabinkach wiąże się ryzyko spadnięcia - dlatego nie są one najczęściej przeznaczone dla dzieci poniżej 10 lat.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drabinki

Powiedz dość siedzeniu w domu

Nasze dzieci chyba już zapomniały, co to przyjemnie spędzony czas na świeżym powietrzu! A może nigdy się o tym do końca nawet nie przekonały?! Okazuje się, że mnóstwo młodych, a raczej małych ludzi po prostu godzinami przesiaduje przed komputerem, tabletem lub telefonem.
To zjawisko niepokoi wielu rodziców, a co gorsze jeszcze więcej mam i tatów nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich dzieci bez przerwy patrzą w szklane ekrany i powoli wpadają w nałóg.
Jeżeli więc my sami jesteśmy bardziej świadomi, to postarajmy się o to, by nasza pociecha jak najwięcej czasu spędzała na podwórku.

Niech odkryje gry uliczne i pozna smak długich godzin spędzanych na placu zabaw, na trzepaku, na chowaniu się z kolegami.

Takie wspomnienia z dzieciństwa to jest coś!.
Dodane: 10-06-2016 13:46

Tagi: gry podwórkowe chodnikowe edukacyjne zabawa rekreacja

Widok do druku:

kreatywne strefy gier