lecznica dla zwierząt radom

Wizyta z pupilem u weterynarza nie zawsze należy do przyjemności, ale powinniśmy wybrać profesjonalny gabinet.
Dobre wyjście to poszukać i mieć gwarancję, że nasz pupil trafi w ręce wykwalifikowanego weterynarza. Nie każdy weterynarz to dobry weterynarz.

Weterynarz a lekarz weterynarii

lecznica dla zwierząt radom
W powszechnym języku usnuło się nazywać przedstawicieli tego zawodu "weterynarzami".
Jednakże mało kto wie, że ta forma jest uznawana za błędną lub nawet obraźliwą zwłaszcza w środowisku lekarsko-weterynaryjnym. Weterynarz bowiem, a więc tłumacząc z łacińskiego veterinarius oznacza nikogo innego, jak "hodowcę zwierząt".

Dopiero łacińskie sformułowanie medicus veterinarius, czyli w wolnym tłumaczeniu "lekarz weterynarii" oddaje właściwe nazewnictwo przedstawicielom tego zawodu.

Jednak i ta ostatnia forma budzi pewne wątpliwości nawet wśród językoznawców, gdyż sugeruje, iż przedmiotem leczenia tak tytułowanego specjalisty nie są zwierzęta lecz sama weterynaria. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_weterynarii

Czy warto regularnie badać zwierze?

Warto.
Regularne badania naszego psa czy kota są tak samo ważne jak badania kontrolne u ludzi. Nie mówię tutaj oczywiście o zestawie badań toksykologicznych czy innych, ale podstawowe badania.

Pozwalają one wykryć ewentualne problemy ze zdrowiem naszego zwierzęcia w bardzo wczesnym etapie. Regularne ważenie może być istotne dla zwierząt starszych i po zabiegach kastracji czy sterylizacji.

Otyłość to ich największy wróg, który skraca życie zwierzęcia.

Zachęcam więc do regularnych wizyt w gabinetach weterynaryjnych.

Wikipedia: Choroby Zwierząt

Choroby zwierząt, podobnie jak choroby ludzi, mogą mieć różną etiologię, od zakaźnych, wirusowych począwszy, a na zwyrodnieniowych czy autoagresyjnych skończywszy.

Większość chorób zwierzęcych jest ściśle przypisana do jakiegoś taksonu, istnieją jednak również takie, które łatwo przenoszą się między grupami zwierząt.

Zdarza się, że niektóre z tych chorób atakują człowieka, zwane są wówczas zoonozami.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_zwierząt

.