Jak malowałem mieszkanie?

Dodane: 07-05-2014 07:49
Jak malowałem mieszkanie? W każdym mieszkaniu wcześniej czy później przyjedzie taki moment kiedy będzie trzeba odmalować ściany. Można do tego oczywiście wynająć ekipę. To jest najprostsza (i często najlepsza jeśli się samemu nie umie) metoda odnowienia...W każdym mieszkaniu wcześniej czy później przyjedzie taki moment kiedy będzie trzeba odmalować ściany. Można do tego oczywiście wynająć ekipę. To jest najprostsza (i często najlepsza jeśli się samemu nie umie) metoda odnowienia mieszkania. Na przykład taka firma.

Jeśli jednak mimo wszystko chcemy samodzielnie pomalować ściany to zanim weźmiemy do ręki pędzel lub wałek z farbą, należy odpowiednio przygotować powierzchnię do malowania.

Jeśli ściana lub sufit nie ma żadnych pęknięć lub odprysków to należy rozpocząć pracę od zmycia powierzchni - za pomocą czystej wody i gąbki. Taki zabieg pozwoli usunąć kurz i inne zabrudzenia. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tłuste plamy i zabrudzenia mogące przebić się przez nową warstwę farby - zwłaszcza jeśli zamierzamy malować na jasne kolory.

Po wyschnięci ścian należy je zagruntować specjalnym gruntem - polecam zwykły grunt akrylowy, najlepiej gotowy i nie wymagający rozcieńczania. Gruntowanie wykonujemy pędzlem - po prostu należy całą powierzchnię pomalować gruntem a następnie odczekać do wyschnięcia. Zaleca się odczekanie około 12 godzin.

Tak więc następnego dnia można się zabrać za malowanie. Warto przed tą czynnością użyć taśmy malarskiej do zabezpieczenia futryn, okien, listew przypodłogowych oraz kontaktów. Jest to zdecydowanie lepsze niż czyszczenie z farby. Podłogę zabezpieczamy dowolnym materiałem. Malujemy - polecam wałek do dużych powierzchni - mały pędzel do detali. warszawa malowanie
W temacie malowanie warszawa warto poczytać również pozostałe informacje.
malowanie warszawa tanio - to całkiem niezłe
Warto rzucić okiem także na malowanie warszawa
Oprócz tego mogę jeszcze odesłać do: malowanie mieszkań warszawa - moim zdaniem są to całkiem pomocne materiały.