Prawidłowo kupione z pewnością zrobią odpowiednie wrażenie na przyszłych gościach na komunii naszej pociechy. Aczkolwiek w jaki sposób wybrać kartkę? O zaproszeniach na komunię i generalnie o zaproszeniach okolicznościowych zapoznasz się w tym wpisie.

Komunia i jej definicja z Wikipedii

zaproszenia komunijne
Pierwsza komunia święta ? uroczystość katolicka, w której podczas mszy świętej wierni po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba.
Do pierwszej komunii świętej Kościół dopuszcza wiernych, którzy znają podstawowe prawdy wiary i rozumieją dokonującą się na mszy świętej transsubstancjację1. Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących i ich rodzin, lecz również dla całej wspólnoty parafialnej.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwsza_komunia_święta

Co to jest kartka świąteczna

Kartka świąteczna ? okolicznościowa kartka pocztowa, często w formie karnetu, z grafiką lub ilustracją tematycznie nawiązującą do świąt, ich symboli i tradycji. Wiele z kartek zawiera też gotową treść życzeń świątecznych.
Idea kartek świątecznych narodziła się w XX wieku dzięki masowemu rozwojowi poligrafii.
W Polsce zwykle są wysyłane z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy.
Mimo rozpowszechnienia poczty elektronicznej, która ograniczyła korzystanie z usług tradycyjnej poczty, kartki świąteczne z życzeniami nadal cieszą się ogromną popularnością.

Wiele przedsiębiorstw zamawia własne projekty i wysyła je do klientów.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartka_świąteczna

Komunijna kartka

zaproszenia komunijne Komunia to przede wszystkim jedno z najważniejszych dni zwłaszcza dla wierzących osób. Jest to z pewnością dzień, w którym powinniśmy pokazać drugiej osobie jak bardzo nam zależy, aby przyjęła ten sakrament. Właściwie w tym dniu to my musimy wykazać się inwencją i poprzez kartkę komunijną wyrazić nasze pełne wsparcie i życzyć dużo szczęścia. Taki upominek ma pewno dla większości osób ma jedynie wartość sentymentalną jednak w tym dniu warto postawić na coś oryginalnego.
Nie musimy ograniczać się tylko i wyłącznie do jakiś znanych szablonów.

Po co skoro mamy aż tyle różnych wzorów do wyboru.

Komunijne kartki muszą mieć obowiązkowo jakiś motyw związany z religią tylko wtedy tak naprawdę, mają one właściwe znaczenie.

Design, czyli strona główna musi być czytelna.

W ten sposób bez żadnego zwątpienia wiemy, że mamy do czynienia z kartką na komunię.
Ładnie wyglądająca kartka to idealny prezent w tym dniu.

.

Dodane: 08-04-2016 01:48

Tagi: komunia usługi poligrafia zaproszenia okazja święto kartka

Widok do druku:

zaproszenia komunijne