Wiercenie precyzyjne - CNC

plotery frezujące cncW świecie ploterów frezujących i specjalistycznych frezarek CNC czasem pozostaje nieco miejsca na nie tak wielozadaniowe maszyny, jednakże wielce wyspecjalizowane i potrzebne w niektórych przypadkach.

Wiertarki stołowe są jednym z takich przykładów - ich zastosowanie jest ograniczone, ale jeśli już są potrzebne wykonują niezwykle precyzyjną pracę najwyższej jakości. Całość opiera się na sztywnej konstrukcji ramowej i szynie prowadzącej wiertło tylko w jednym kierunku - góra-dół.

Sprawia to że otwór jest zawsze w idealnej płaszczyźnie i taki jak średnica wiertła - bez niepotrzebnych odchyłek.
Element który wiercony - przeważnie o większych gabarytach lub twardszym materiale, który uniemożliwia jego swobodną obróbkę w innych maszynach - jest tymczasowo usztywniany w ramie i dokładnie pozycjonowany, następnie wiertło wraz z chłodziwem i tubą odprowadzającą opiłki biorą się do pracy.

Wszystko efektywnie i przede wszystkim precyzyjnie.

Funkcjonalność współczesnych obrabiarek sterowanych numerycznie

Z pewnością zdecydowana większość naszego społeczeństwa nie ma większego pojęcia o wymieniowych w tytule tego tekstu zagadnieniach. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie jest to tematyka obowiązkowa na podstawowych etapach edukacji.

Zasadniczo, wszystkie sfery naszego życia rozwijają się w niesamowitym tempie, co nie zmienia jednak faktu, że są takie, które zmieniają się najdynamiczniej.

Jest to oczywiście technologia komputerowa, ale także przykładowo inżynieria produkcji.
Przedsiębiorstwa wytwarzające rozmaite wyroby gotowe dokładają wszelkich starań do tego, aby zachodzące w nich procesy produkcyjne były jeszcze efektywniejsze oraz sprawniejsze.
Wykorzystuje się obecnie przede wszystkim obrabiarki sterowane numerycznie, które są stosunkowo proste w obsłudze w porównaniu do maszyn sprzed kilkudziesięciu lat.

Obrabiarka - definicja i układ konstrukcji

plotery frezujące cnc
Obrabiarka ? maszyna do mechanicznej obróbki przedmiotów w celu nadania im określonych kształtów, wymiarów i chropowatości powierzchni.
Obróbka realizowana jest za pomocą narzędzi. Układ konstrukcyjny obrabiarki W obrabiarkach rozróżniamy następujące grupy zespołów: zespół napędowy zespoły ruchów roboczych zespoły ruchów posuwowych i pomocniczych zespoły zamocowania narzędzi i części obrabianych korpusy, podstawy, prowadnicy itp układy sterowania układy chłodzenia zespoły odwiórowaniaŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Obrabiarka.

Widok do druku:

plotery frezujące cnc