Maszyny CNC w przemyśle meblarskim

ploter frezującyWe współczesnym świecie wiele dziedzin przemysłu nie mogłoby sprawnie działać bez odpowiednio wyposażonych hal produkcyjnych. Dotyczy to m. in. meblarstwa, gdzie wymagana jest dokładność i precyzja podczas wykonywania poszczególnych elementów.
Obrabiarki i frezarki sterowane numerycznie pozwalają osiągnąć doskonały efekt i powtarzalność wykonywanych za pomocą tych maszyn przedmiotów, a jednocześnie bardzo skracają cały proces produkcyjny.
Możliwość zaprogramowania tego typu urządzeń gwarantuje wyjątkową precyzję, co również sprawia, że przedsiębiorstwa meblowe chętnie wykorzystują je w swoich zakładach przemysłowych.

Aluminium - frezowanie i obróbka

Próbując uzyskać pożądany kształt z bryły aluminium, należy brać pod uwagę parę czynników, które wpływają na końcowy efekt naszego obrabiania.

Gdy w grę wchodzi szybkoobrotowe ostrze, bryła metalu i chęć uzyskania dokładności do milimetra, warto podchodzić do sprawy na spokojnie. Dobór końcówki frezującej, może zaważyć na tym, czy obróbka skończy się porażką czy sukcesem.

Musimy uwzględnić prędkość naszej obrabiarki i dobrać ostrza pod instrukcje programu, tak by były w stanie skrawać odpowiedni pasma. Ponadto, program musi uwzględniać możliwość przegrzania głowicy, jak również zdolności odciągu wiórów - lub jego braku, i robić odpowiednie przerwy w obróbce. Gdy zadbamy o wszystkie te rzeczy, możemy być niemal pewnie że efekt końcowy będzie idealny.

Aluminium - materiał do obróbki

ploter frezujący W trakcie pracy z ploterami frezującymi, rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, co idzie "pod nóż" - oto z pomocą Wikipedii, zgłębiamy nieco wiedzę o aluminium
Aluminium ? glin o czystości technicznej, zawierający różne ilości zanieczyszczeń, zależnie od metody otrzymywania.
W wyniku rafinacji elektrolitycznej otrzymuje się aluminium zawierające 99,95?99,955% Al. Aluminium hutnicze, otrzymywane przez elektrolizę tlenku glinu w stopionym kriolicie, zawiera 99,0?99,8% Al. W odniesieniu do pierwiastka chemicznego (Al, łac.

aluminium) stosuje się określenie ?glin?.

Według niektórych źródeł oraz w mowie potocznej termin ?aluminium? odnosi się również do pierwiastka chemicznego (glinu, Al).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aluminium.

Widok do druku:

ploter frezujący