liny wspinaczkowe

Wakacyjne szaleństwo w górach

Góry to świetne miejsce na spędzenie wakacji.

W górskich miejscowościach czeka na nas moc rozrywek i odnajdą się w nich szczególnie Ci, którzy lubią dużą dawkę silnych wrażeń.

Można tam uprawiać wiele sportów ekstremalnych, które będą świetną propozycją dla osób odznaczających się dobrą kondycją i sprawnością fizyczną.

W zimie w górach można szaleć na stoku, a latem oddawać się wspinaczce, wędrówkom lub jeździe specjalnym rowerem.

Każda z tych propozycji będzie świetnym wyborem, jeśli chcemy przeżyć niezapomniane chwile w otoczeniu górskiej przyrody.

Warto jednak pamiętać, że zawsze konieczny jest odpowiedni sprzęt, który zadba o nasze bezpieczeństwo i sprawi, że wszystko przebiegnie bez zakłóceń.

Co to jest alpinizm?

liny wspinaczkowe
Alpinizm ma dwa albo trzy znaczenia, szersze i węższe. 1A.
W sensie najbardziej dosłownym alpinizm to każda wspinaczka górska uprawiana w Alpach. 1B.

W sensie potocznym alpinizm to każda wspinaczka górska (inaczej wspinaczka wysokogórska) uprawiana w górach wysokich (o rzeźbie alpejskiej), ale nie tylko w samych Alpach. 2.

Natomiast według polskich ustawodawców alpinizm jest jeszcze szerszą dziedziną sportu, obejmującą w zasadzie każdy rodzaj wspinaczki wymagający pewnego przygotowania specjalistycznego (i na ogół specjalistycznego ekwipunku): wspinaczkę sportową, wspinaczkę wysokogórską, alpinizm jaskiniowy narciarstwo wysokogórskie. W kilku językach występują odpowiedniki określeń ?chodzący po górach?, ?chodzenie po górach? (niemieckie Bergsteiger, czeskie i słowackie horolezec, horolezectvo/~ctví) lub zbliżone angielskie mountaineer czy hiszpańskie monta?ismo.

Również szerokie znaczeniowo, choć związane z konkretnym masywem Tatr jest polskie taternik i taternictwo, które nosiło kiedyś w naszym języku charakter bardziej uniwersalny, ale zostało w owym najszerszym znaczeniu zdominowane przez słowo alpinizm. Dziś określenie alpinizm i alpinista1 jest powszechnie zrozumiałe w świecie (choć należy pamiętać, że w krajach anglosaskich jest jednak silniej związane z Alpami, więc poprawne tłumaczenie polskich słów alpinizm, alpinista na angielski w przypadku owego szerszego kontekstu powinno być na ogół mountaineering, mountaineer, a dopiero w szczególnym kontekście na alpinism, alpinist).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Alpinizm

Ciekawe górskie sporty

Nie każdy z nas lubi zajęcia, które dostarczają sporej dawki adrenaliny i wiążą się z ogromnymi emocjami.
Często niektóre z nich wymagają sporo odwagi i są dość ekstremalne, więc warto się zastanowić, czy takie propozycje będą dla nas odpowiednie.

Wiele osób będzie z pewnością zadowolonych z takich rozrywek, a żeby przyniosły one upragnione wrażenia, warto wybrać odpowiednią opcję.

Jedną z najciekawszych będzie z pewnością wspinaczka w górach, która stanowi bardzo ciekawą propozycję dla tych, którzy niczego się nie boją i lubią wiele emocji. Do jej uprawiania konieczne jest dobre miejsce, właściwy sprzęt oraz osoba, która będzie dbać o nasze bezpieczeństwo, więc warto dobrze się do tego przygotować. .
Dodane: 09-06-2016 12:58

Tagi: sklep internetowy sklep liny liny wspinaczkowe

Widok do druku:

liny wspinaczkowe