rozgraniczanie nieruchomości malbork

Dobre to podstawa, aby w naszej dokumentacji budowy nie było błędów, których poprawa bywa kosztowna.
Wpis o geodetach.

Mapa do celów projektowych

Mapa do celów projektowych ? opracowanie kartograficzne w geodezji obejmujące przygotowanie dokumentacji geodezyjnej (mapy sytuacyjno-wysokościowej) niezbędnej do wykonania projektu budowlanego na terenie Polski.

Szczegółowy zakres i tryb wykonania mapy reguluje rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z 21 lutego 1995 w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie1 podczas projektowania, budowy, remontu i utrzymywania obiektów budowlanych, dla których jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_do_celów_projektowych

Formalności podczas budowy domu

Większość osób realizację marzeń o posiadaniu własnego domu jednorodzinnego zaczyna od poszukiwania odpowiedniej działki w atrakcyjnej okolicy.

Dopiero po zakupie ziemi zaczynamy myśleć o tym, jak powinien wyglądać nasz dom i wyborze projektu uwzględniającego wszystkie potrzeby naszej rodziny.

Zanim jednak przystąpimy do nieco bardziej konkretnych działań, a więc budowy, musimy dopełnić kilku formalności i przede wszystkim zdobyć niezbędne pozwolenia. W tym celu musimy zatrudnić geodetę, który wykona mapę przeznaczoną do celów projektowych ? w przeciwnym razie nie otrzymamy pozwolenia na budowę.

Z usług geodezyjnych trzeba będzie skorzystać również później, np.

podczas przenoszenia projektu architekta na działkę, a także w czasie wytyczania przyłączy, albo poprowadzenia nowych sieci.

W jakich sytuacjach należy wynająć geodetę?

rozgraniczanie nieruchomości malbork Kiedy planujemy budowę własnego domu jednorodzinnego musimy najpierw zdobyć odpowiedni dokument, czyli pozwolenie.

W tym celu należy m.

in. wynająć geodetę, który przygotuje specjalną mapę do celów projektowych. Nie jest to jednak jedyna sytuacja, kiedy będziemy musieli skorzystać z usług tego fachowca.
Nawet po otrzymaniu pozwolenia konieczne jest wytyczenie budynku na działce, a do tego dokonanie specjalnego wpisu do dziennika budowy.
Każdy kto marzy o posiadaniu własnego domu jednorodzinnego musi wypełnić wszystkie te formalności.
W przeciwnym razie nie będzie on mógł zrealizować swojego planu i rozpocząć budowy..
Dodane: 06-09-2016 10:55

Tagi: usługi geodezja geodeta budownictwo Malbork Sztum