Istnieją takie gałęzie biznesu, które dobrze rozwijają się na rynku lokalnym.

Dobry przykład to .

Dlatego dzisiaj o geodetach i pracy w geodezji.

Czy geodezja to łatwy zawód?

geodeta złotoryjaGeodezja to nie łatwy zawód, zwłaszcza geodezja wyższa, która uwzględnia w swoich pomiarach również kulistość ziemi.

Nie każdy nadaje się na geodetę ( czy też mierniczego)- jest to zawód wymagający sporych umiejętności z zakresu matematyki oraz precyzji i dokładności. Mapki przygotowywane przez geodetów są podstawą w podziałach nieruchomości, więc każdy błąd może wiele kosztować.

Z tego też powodu usługi geodezyjne nie należą do tanich, ma to również swoją podstawę w drogim sprzęcie pomiarowym jaki muszą posiadać, aby dobrze wykonywać swoje obowiązki.

Nowoczesność w każdym calu- geodezja internetowa

Komputeryzacja sięga do najdalszych zakątków naszego życia zawodowego i prywatnego, bo kto dzisiaj nie ma w swojej kieszeni smartphone'a, a w domu laptopa czy tabletu? Nic dziwnego, że nawet w geodezji zaczęto dostosowywać się do ogólnej informatyzacji i udostępnia się usługę internetowego informowania o zmianach geodezyjnych.
Internetowa obsługa interesanta PODGiK- to usługa znacznie ułatwiająca aktualizację informacji na mapkach geodezyjnych, co ma kluczowy wpływ na czas obsługi geodezyjnej np. budowy domu.

Definicja encyklopedyczna podziału nieruchomości

geodeta złotoryja
Podział nieruchomości polega na wydzieleniu z niej części przez dotychczasowego właściciela na rzecz nowego właściciela ? podział prawny (cywilny).
W ujęciu wieczystoksięgowym podział nieruchomości polega na odłączeniu z dotychczasowej księgi wieczystej co najmniej jednej działki gruntu wchodzącej w jej skład (wykreślenie z I działu księgi wieczystej) i założenie dla niej nowej księgi wieczystej.
W ujęciu administracyjno-prawnym podział nieruchomości polega na określeniu w dotychczasowych jej granicach innej konfiguracji geodezyjnej działek gruntu wchodzących w jej skład, bez zmiany jej dotychczasowego właściciela ? podział geodezyjny.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podział_nieruchomości.
Dodane: 04-07-2016 12:23

Tagi: usługi geodezja geodeta budownictwo złotoryja

Widok do druku:

geodeta złotoryja