Kiedy możemy potrzebować usług takich jak ? W sumie wtedy, gdy mamy do czynienia z ziemią, budową czy przebudową istniejącego budynku.

Konieczność pomiarów

geodeta chojnówKontrole geodezyjne są potrzebne, a wręcz niezbędne.
Mają oni dostęp do mapek oraz szczegółowych planów każdego terenu miasta.

Wyznaczają przebieg działek oraz sprawdzają poprawność realizacji projektów.

Bez nich każda budowa byłaby 'na oko' a samowole w postaci przenoszenia granic działek byłyby codziennością. Dobry geodeta to dokładny geodeta, a to bardzo ważna cecha w tym zawodzie- konieczna wręcz. Geodeta musi również lubić matematykę oraz liczenie, ponieważ w tym zwodzie jest tego naprawdę dużo.

Z Wikipedii: Prace geodezyjne

Prace geodezyjne ? zespół czynności wykonywanych przez geodetę w ramach wykonywanego zawodu. Zgodnie z ustawą z dnia 17 maja 1989 Prawo geodezyjne i kartograficzne1 do zakresu prac geodezyjnych należą: projektowanie i wykonywanie pomiarów geodezyjnych, pomiary osnów geodezyjnych oraz pomiary podstawowych osnów grawimetrycznych i magnetycznych pomiary szczegółowe sytuacyjne i wysokościowe, pomiary realizacyjne i obsługa inwestycji, pomiary związane z ewidencją gruntów, inne prace geodezyjne. dokonywanie obliczeń geodezyjnych, sporządzanie i przetwarzanie dokumentacji geodezyjnej, zakładanie i aktualizacja baz danych informacji przestrzennych, sporządzanie zdjęć, pomiary i opracowania fotogrametryczne, grawimetryczne, magnetyczne i astronomiczne związane z realizacją zadań w dziedzinie geodezji i kartografii oraz Krajowego Systemu Informacji o TerenieŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Praca_geodezyjna

Geodeta na dwa sposoby

geodeta chojnów Praca geodety to nie tylko siedzenia za biurkiem i nanoszenie zmian na mapki, to również ciężka praca fizyczna, a jej biurkowa część też do łatwych i przyjemnych nie należy.
Za biurkiem geodeta dokonuje skomplikowanych obliczeń, z danych, które pozyskał od swoich pracowników lub osobiście 'w terenie'.

Nanoszenie kolejnych punktów zgodnie ze wszystkimi normami i zasadami wymaga maksymalnego skupienia. W terenie znów wraz z całym osprzętem musi odnaleźć odpowiednie punkty kontrolne i zrobić wszelkie pomiary wg.

tych punktów.

Najgorszym przeciwnikiem geodety jest zła pogoda, ponieważ pomiary potrafią trwać godzinami, a przy złej pogodzie nawet dłużej..

Dodane: 21-03-2016 06:56

Tagi: usługi geodezja geodeta budownictwo chojnów

Widok do druku:

geodeta chojnów