Artykuł o tym jaka usługa jest pozycjonowanie kraków i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Firmy pozycjonujące- profesjonaliści

SEO jako dziedzina biznesu w Polsce jest świeża, co nie oznacza braku dużej konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz bardzo wiele firm , które zajmują...się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. SEO to sprawa w teorii prosta, jednak nie dla każdego taka praca jest dobra. Wymagana jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Nie warto oszukiwać przy seo - to szkodzi

Pozycjonować można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Whitehat pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która jest najtrwalszą metodą osiągnięcia efektu, bez ryzyka wyrzucenia witryny z pozycji. Jest też 'czarne' pozycjonowaie jest to totalne przeciwieństwo i daje szybki krótkotrwały efekt i często kończy się na usunięciu witryny w wyszukiwaniu. Niestety wiele firm wykorzystuje tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Trochę podstaw z dziedziny pozycjonowania

Pozycjonowanie to proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji witryny w wyszukiwarkach. W teorii to dość nietrudne, jednak jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie proste. Przy pozycjonowaniu trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników na przykład: obszar gdzie dana strona zakłada swoją działalność, konkurencje i wiele innych ważnych rzeczy. Tak jak już wspominałem jest to proces, więc na efekt musimy poczekać parę miesięcy. Mamy dużo metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Dobre słowa kluczowe = dobre efekty

Dobór słów kluczowych to ważna sprawa, gdyż to od tego zależy czy nasza strona na dane słowo będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla fachowego pozycjonera sprawa doboru słów kluczowych to bardzo ważny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, gdyż jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co może zaowocować totalnym brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Public/images/030.jpgDodane: 26-11-2014 10:49

Powrót do pełnej wersji: pozycjonowanie kraków