Oprogramowanie takie jak już niedługo będą obowiązkiem dosłownie każdej placówki medycznej. Warto już teraz zakupić odpowiadające nam licencje, ale z jakiego powodu jest to konieczne.
O tym w artykule.

Komputeryzacja- przychodnie

kartoteka pacjentów online kartoteka pacjentów onlineKomputeryzacja, czy też informatyzacja postępuje coraz bardziej.
Prywatne firmy już od wielu lat wykorzystują zalety systemów komputerowych w swoich siedzibach.

Te państwowe niestety dopiero teraz zaczynają wkraczać w tą erę.

I nie inaczej jest w przypadku przychodni i szpitali, wkracza bowiem ustawa na mocy której przychodnie będą zobowiązane do elektronicznej ewidencji pacjentów i ich kartoteki. Ma to ułatwić i zunifikować przepływ danych o konkretnym pacjencie. Oczywiście wiąże się to ze sporymi wydatkami na systemy informatyczne, ale jednak teoretyczne zalety tego rozwiązania są tego warte.

Nowelizacja kart pacjenta

Nowe przypisy zmieniające i unowocześniające metody przechowywania ważnych danych przez szpital niebawem wchodzą w życie.
Chodzi głównie o prowadzenie dokumentacji medycznej online, tak aby inne placówki mogły mieć do niej dostęp. Szpitale i przychodnie będą musiały jak najszybciej zaopatrzyć się w oprogramowanie (oraz komputery), które umożliwia takie prowadzenie kart pacjentów. Istotne będą też szkolenia dot.

nowego oprogramowania i jego prawidłowego użytkowania, ale wszystko to dla dobra pacjenta.

Jednak czy na pewno?

Dokumentacja elektroniczna- już niebawem

Komputery odgrywają bardzo dużą rolę w każdej dziedzinie życia człowieka. Z roku na rok ta rola staje się coraz bardziej dominująca. Już teraz komputery w medycynie mają swoje stałe miejsce- nie tylko przy rejestrowaniu pacjentów, ale również do przechowywania ich kartotek i historii chorób. To z pewnością wygodniejsze rozwiązanie niż stos teczek i papierów. Być może już niebawem kiedy pójdziemy do lekarza będzie on miał na ekranie komputera wszystkie dane o przebytych przez nas chorobach i zażywanych lekach.
Pomoże to w trafnej diagnozie i szybkim działaniu w razie nagłego wypadku w obcym mieście czy nawet za granicą..