Przyswajalne białka są ważne przy suplementacji treningu. Zaleca się stosować wraz z innymi odżywkami, aby osiągnąć najlepszy efekt treningu.

Martwy ciąg

impact whey isolate
Martwy ciąg jest jednym z podstawowych ćwiczeń kulturystycznych, pozwalającym przygotować ciało, a zwłaszcza plecy i nogi, do dużych obciążeń.
Osobom które dopiero zaczynają ćwiczenia kulturystyczne zaleca się wykonywanie martwego ciągu stosunkowo małym obciążeniem (to znaczy takim, które pozwoli im wykonać 15?20 powtórzeń w serii) ze względu na duże obciążenie kręgosłupa i nóg oraz ryzyko odniesienia kontuzji spowodowane wykonywaniem ćwiczenia nieprawidłowo technicznie. Martwy ciąg jest jednym z bojów w trójboju siłowym.
Podnoszenie dużych obciążeń w martwych ciągach świadczy o ogólnej dobrej kondycji fizycznej i dużej sile ćwiczącego, ponieważ przy wykonywaniu tego ćwiczenia zaangażowane są prawie wszystkie mięśnie i stawy. Martwy ciąg jest jedną z konkurencji zawodów siłaczy.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Martwy_ciąg

Klasyfikacja suplementów białkowych

Odżywki i suplementy białkowe dzielą się na różne rodzaje i typu ze względu na przykład na zawartość białka, czy obecność innych składników.

I tak mamy kazeinę, białka wołowe, hydrolizaty białek jajecznych oraz izolaty serwatkowe.

Dla sportowców poleca się stosować kilak rodzajów odżywek, aby jak najbardziej kompleksowo zapewniać organizmowi dostęp do różnych frakcji białek i aminokwasów. Oprócz tego niektóre odżywki mają w sobie dodatkowe składniki.

Są odżywki białkowo- węglowodanowe, które powinny być przyjmowane po treningu w celu przyspieszenia regeneracji oraz odżywki zawierające rożne frakcje białek, tzw.
matriksy białkowe.

Wpływ ćwiczeń na psychikę

impact whey isolate Wielu sportowców twierdzi, ze uprawianie sportu sprawia im radość, co z punktu widzenia osoby, która sportu nie uprawa może wydawać się dziwne.
Jednak reakcja i odczucia sportowców jest całkiem uzasadniona. Wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie endorfin do mózgu, stąd uczucie szczęścia i ogólnej poprawy nastroju.

Dlatego też osoby regularnie ćwiczące maja lepsze i zdrowsze podejście do stresu, a depresja rzadko ich dosięga.

Ćwiczenia mają wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne..
Dodane: 04-07-2016 13:54

Tagi: sklep sport odżywki suplementy białka zdrowie Impact whey

Widok do druku:

impact whey isolate