kartoteka medyczna

Programy takie jak niebawem będą niezbędne dla każdej placówki medycznej.
Warto już teraz zakupić odpowiednie licencje, ale z jakiego powodu jest to potrzebne. O tej kwestii w artykule.

E-kartoteka pacjenta dostępna dla każdego lekarza

kartoteka medyczna Elektroniczny dostęp do dokumentacji medycznej każdego pacjenta to póki co marzenia ściętej głowy.
jednak taki system mógłby usprawnić działanie opieki medycznej w całym kraju. Gdyby każdy lekarz w Polsce z dostępem do odpowiedniej bazy danych mógł zobaczyć pełną kartotekę swojego pacjenta online to nie byłoby już problemów z brakującymi wpisami w kartotece. Zniknąłby też problem pacjentów leczących się w różnych placówkach lub świeżo po przeprowadzce.
Wszyscy skorzystaliby na pełnej integracji systemu elektronicznej kartoteki dostępnej dla każdego lekarza.
Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczeń tego systemu, aby nie można było w łatwy sposób go złamać.
To jednak znikomy problem przy rozmiarach powstałych w całym procesie baz danych, które z pewnością byłyby ogromne i trudne do zarządzania.
Może kiedyś doczekamy się takiego rozwiązania, póki co pozostaje nam czekać.

Modernizacja działania dokumentacji medycznych

Kwestia elektronicznej dokumentacji medycznej w Polsce jest w trakcie wdrażania, przepisy niebawem wchodzą w życie, więc jeżeli jakaś placówka medyczna nie jest zaopatrzona w odpowiednie oprogramowanie, to powinna się pospieszyć.

Ogólnym wymogiem dla placówek medycznych będzie posiadanie odpowiedniego oprogramowania, które musi funkcjonować w odpowiedni sposób, aby zapewnić dobre i sprawne działanie całej przychodni czy tez szpitala. Taka przesiadka z dokumentacji wyłącznie papierowej na łączona, czyli elektroniczną z możliwością druku to nie lada przedsięwzięcie dla dyrektorów takich placówek.

Pracownicy będą musieli zostać przeszkoleni, a oprogramowanie również kosztuje.

Informatyka medyczna w Wikipedii

Informatyka medyczna - dział informatyki, zajmuje się przetwarzaniem, przechowywaniem, przesyłaniem oraz metodami tworzenia systemów przetwarzających informacje wykorzystywane w opiece zdrowotnej. Informatyka medyczna obejmuje: systemy informatyczne dla jednostek służby zdrowia (szpitali, aptek itp.), systemy wspomagania diagnostyki, przetwarzanie i analizę sygnałów medycznych (np.

EKG), przetwarzanie i analizę obrazów medycznych, oprogramowanie aparatury medycznej, standardy wymiany informacji HL7, DICOM, wspomaganie badań naukowych. Edukacja w tej dziedzinie ma miejsce na kierunkach technicznych (np.

inżynieria biomedyczna, informatyka - wybór specjalizacji w trakcie trwania studiów).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Informatyka_medyczna.

Widok do druku:

kartoteka medyczna