dj na wesele śląsk

Decyzja i wybór DJ'a na jakąś ważną dla nas okazję to nie łatwe zadanie. Warto porządnie przeszukać rynek w poszukiwaniu . Dziś o oprawie muzycznej i DJ'ach.

Co musi mieć każdy DJ?

dj na wesele śląsk Obsługa muzyczna imprez wymaga sporej ilości sprzętu grającego: kolumn, głośników, mikserów no i kabi, żeby to wszystko podpiąć.
Nie może też zabraknąć źródła dźwięku, czyli jakiegoś odtwarzacza, czy laptopa z zewnętrzną kartką dźwiękową.

Koszty zakupy takiego sprzętu są ujęte jako koszty amortyzacji w usługach każdego DJ'a, który jeździ na imprezy, eventy czy studniówki.

Do tego jeszcze dobry Dj musi mieć swój set utworów, na które posiada licencję na odtwarzanie i ewentualna obróbkę.

Bez tego nie można nawet mówić o profesjonalizmie danego dźwiękowca.

Oprawa muzyczna z i bez Dj'a

Oprawa muzyczna podczas uroczystości różnego rodzaju jest dość istotna.
Nie na każdą jednak należy od razu szukać Dj'a, czasami wystarczy puścić odpowiednio dobrane utwory, aby leciały w tle.

Jednak są i takie okazje, gdzie brak DJ lub zespołu muzycznego będzie zauważalne. Wesele to jedna z takich okazje, gdzie DJ-wodzirej musi być, jeżeli impreza ma zostać uznana przez gości za udaną.

Dobry Dj nie pozwoli gościom się nudzić i skutecznie zachęci ich do tańczenia na parkiecie. Dobierze też odpowiednią muzykę, pasującą do wcześniej ustalonych standardów i do gustu gości i pary młodej. Właśnie dlatego na dobrego DJ'a trzeba czasem czekać dłużej niż na salę weselną, jednak w tym przypadku nie warto zatrudniać byle kogo.

Czy ty możesz zostać DJ

Celem działań DJ'a powinno być rozbawienie słuchającej go publiczności i zachęcenie ich do rytmicznego podskakiwania w akompaniamencie jego miksów.
Dj, aby dobrze wykonywać swoja prace musi znać aktualne trendy muzyczne, aby jego goście nie słuchali ciągle tego samego w słyszą w radiu i co słyszeli na poprzednich dziesięciu imprezach.

Oryginalność jest tu dość istotna. Dyskdżokej musi też mieć bardzo dobre wyczucie rytmu, a każde jego zachwianie będzie powodowało gorsze wrażenia dla jego publiczności.

Krótko mówiąc Dj musi mieć pewne kluczowe w tym zawodzie cechy, bez nich nigdy nie porwie za sobą tłumów, a jego miksy będą zwyczajnie słabe..

Widok do druku:

dj na wesele śląsk