Nie potrzeba dużo, aby wprowadzić do pomieszczenia odpowiedni styl.
Bardzo często wystarczą jednak odpowiednio dopasowane.

Chcesz wiedzieć jak zadbać o wystrój? Zachęcam do lektury

Wystrój korytarza

piękne dywanyChodnik dywanowy w korytarzu to świetny pomysł na ocieplenie wnętrza, to także dobry sposób na zakrycie niedoskonałości w podłodze, a dobrze dobrany wzór może stanowić doskonałe uzupełnienie do reszty pomieszczeń.

Korytarz to mimo wszystko ważne miejsce w każdym domu, cz też mieszkaniu.

To przez niego trzeba przejść, aby dostać się do innego pomieszczenia, więc warto zadbać aby wyglądał dobrze i pasował do reszty panującego w domu stylu i wystroju. Chodniki można kupić w zasadzie w każdym większym markecie budowlanym lub dekoracyjnym.
Dobre wzory są dostępne w przeróżnych sklepach internetowych, co może stanowić również świetną okazję do innych dywanowych zakupów.
Dobierając chodnik do korytarza, najlepiej poznać jego dokładne wymiary i co najważniejsze, mieć pomysł na całość.

Rya- dywany szwedzkie Wikiepdia

piękne dywany
Tradycyjny dywan szwedzki Rya.
W Szwecji powstały dywany o różnorodnym wzornictwie i bogactwie kształtów.
Pierwotnie inspirowane tradycyjnie tkanymi dywanami orientalnymi, które już w średniowieczu 1 sprowadzano do Szwecji z Imperium Osmańskiego. Z czasem zaczęli wytwarzać własne dywany.
Wykorzystując orientalną technikę tkactwa, wprowadzili do wzornictwa motywy i tematy zaczerpnięte z własnej tradycji artystycznej.

W XX wieku Szwedzi, głównie za przyczyną Märty M??s-Fjetterström, wypracowali własny, wyjątkowy styl wzornictwa dywanów2.

Dzięki jej twórczości, w połowie XX wieku, dywany szwedzkie stały się bardzo popularne i rozpoznawalne wśród projektantów na całym świecie.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywany_i_chodniki_szwedzkie

Formy dywanów

Dywany mogą przybrać praktycznie dowolny kształt, wiadomo, że im bardziej wymyślny tym może być trudniejszy w wykonaniu.
Przy dzisiejszych, automatycznych tkalniach i fabrykach, nowe wzory powstaje praktycznie codziennie.

Pośród klasycznych stylów mamy do wyboru dywany wzorzyste, geometryczne, jednolite, w motywy kwiatowe i wiele innych.

Oczywiście każda wariacja posiada swoja nazwę, np.
marokańska koniczynka- to dywany we wzór przypominający koniczynę, powtarzający się na całej powierzchni dywanu. Wybór dywanu i wzoru zależy jedynie od naszej inwencji oraz budżetu, a niestety te najfajniejsze dywany potrafią słono kosztować..
Dodane: 06-03-2016 07:38

Tagi: dywany dywan wystrój wnetrz nowoczesne dywany piękne

Widok do druku:

piękne dywany