W ogrodzie nie mogą być tylko róże, czy drzewa owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu .

Doskonale wypełnią przestrzeń, mogą posłużyć za zielony płot i z reguły są mało wymagające.

Cytat z Wikipedii - krzew

tuje
Krzew ? niebędąca pnączem wieloletnia roślina drzewiasta o zdrewniałej łodydze, która od nasady rozgałęzia się na wiele zdrewniałych pędów równorzędnych.

W przeciwieństwie do drzew, u krzewów brak osi głównej ? pnia, a także korony. W klasyfikacji Raunki?ra krzewy zaliczane są do fanerofitów, przy czym w zależności od osiąganej wysokości wyróżnia się duże krzewy o wysokości przekraczającej 2 m jako mezofanerofity i krzewy o wysokości poniżej 2 m określane jako mikrofanerofity.

Małe krzewy o wysokości poniżej 0,5 m to krzewinki, w klasyfikacji Raunki?ra ? chamefity.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzew

Oszczędny ogród

Ogród to wspaniała rzecz, można w nim zrobić grilla, wypocząć po ciężkim dniu oraz ogólnie podziwiać jego wygląd. Jednak ogród to tez obowiązki i przymus wykonywania pewnych czynności, aby utrzymać go w należytym stanie.
Dużo zależy od naszego czasu, ponieważ ogród to na prawdę pochłaniacz czasu. Można próbować stworzyć ogród dla siebie i swojego rozkładu zajęć, aby nie pochłaniał nam zbyt dużo czasu.

Należy wybierać rośliny wieloletnie i wytrzymałe na szkodniki, złe warunki pogodowe oraz takie, których nie trzeba często przycinać.

Taki ogród też może wyglądać zdumiewająco i to przy mniejszym wysiłku.

Cyprysowate w Wikipedii

tuje
Cyprysowate (Cupressaceae Rich.
ex Bartl.) ? rodzina żywicznych drzew i krzewów nagonasiennych.
Obejmuje w zależności od ujęcia około 130 gatunków skupionych w 29?32 rodzajach.
Rozprzestrzenione są niemal na całym świecie, w Polsce występują naturalnie jedynie gatunki z rodzaju jałowiec (Juniperus).
Wiele gatunków jest popularnie uprawianych, także w Polsce (np.

żywotniki i cyprysiki).

Szereg gatunków jest ważnym źródłem drewna i żywic.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyprysowate.
Dodane: 17-05-2016 11:26

Tagi: krzewy tuja thuja ogród ogrody drzewka

Widok do druku:

tuje