Dobrze wybrany to podstawowa sprawa wyśmienitego przedstawienia i wspaniałej zabawy.
Repertuar czy bonusowe atrakcje to główne rzeczy na które powinniśmy zwracać uwagę.
Wybór DJ'a?

Cechy dobrego DJ'a

dj na imprezę śląskByć DJ'em może być każdy, jednak nie każdy może być dobrym Djem.
Sprawa jest o tyle skomplikowana, że poza konieczną znajomością sprzętu audio, potrzeba jeszcze pewnego rodzaju wyczucia. Bez odpowiedniej prezencji i ogólnego wrażenia osoby towarzyskiej DJ będzie kiepskim Djem, choćby miał samochód ciężarowy sprzętu.

Należy pamiętać, że Dj to często też wodzirej i swego rodzaju prezenter podtrzymujący odpowiednie tempo i nastrój imprezy.

Sztuką jest też bycie elastycznym, a umiejętność dopasowania się do typu imprezy i preferencji gości jest kluczowa dla dobrego ogólnego efektu pracy.

I niestety to jest coś czego nie da się nauczyć, są to cechy osobiste i to od nich zależeć będzie czy będziemy cenieni w świecie imprez, wesel i przyjęć.

Płyty, pamięci i pliki - muzyka

Płyta winylowa Często z pracą didżeja związana jest płyta winylowa.
Dźwięk uzyskany dzięki jej wykorzystaniu jest w opinii wielu lepszy niż dźwięk z nośników cyfrowych. Płyta winylowa jest wygodna, bo można błyskawicznie przestawić igłę w pożądane miejsce na płycie, a nawet dzięki rowkom zauważyć na płycie momenty cichsze i głośniejsze.... Płyta CD Już w latach 90. płyta kompaktowa stała się stosunkowo łatwa do wykorzystania przez DJ-ów klubowych ? to za sprawą odpowiednich dla DJ-ów odtwarzaczy płyt CD.... Pamięć masowa i pliki cyfrowe Technologia pozwoliła na uniknięcie konieczności transportowania ze sobą obszernego objętościowo zestawu płyt winylowych czy płyt CD.

Już w połowie pierwszej dekady XXI wieku DJ-e zaczęli wykorzystywać komputery oraz pamięć masową (dyski twarde i pamięci flash) w swoich występach przed publicznością.

...Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DJ#No.C5.9Bniki_muzyki_DJ-a

Jaką muzykę wybrać

dj na imprezę śląsk Ponoć o gustach się nie dyskutuje, jednak w przypadku kiedy organizujemy jakąś imprezę warto zadbać, aby goście czuli się komfortowo i dobrze.
Tyczy się to również doboru odpowiedniej muzyki.
Jeżeli organizujemy wesele to raczej nie wybierzemy zespoły Death metalowego, czy też nie poprosimy DJ'a o przyniesienie kilku kawałków Blask Sabath.
To byłoby nie na miejscu, chyba, że robilibyśmy imprezę tylko dla ludzi słuchających takiej muzyki, a całe wesele byłoby stylizowane na imprezę metalową.

Co oczywiście jest możliwe.

Na ogół jednak najlepiej sprawdzają się stare dobre utwory i o dziwo Disco Polo..

Dodane: 04-04-2016 15:18

Tagi: DJ muzyka imprezy rozrywka

Widok do druku:

dj na imprezę śląsk