Siłowniki

Siłowniki hydrauliczne są bardzo często stosowane w maszynach budowlanych i innych maszynach wymagających bardzo dużych sił. Siłownik działa wraz z pompą hydrauliczną, która stanowi jego napęd.
Pompa hydrauliczna tłoczy olej pod dużym ciśnieniem.

Jest on dostarczany do siłownika za pośrednictwem przewodów ciśnieniowych.

W tym momencie siłownik rozpoczyna swoją pracę - zależnie od kierunku przepływu płynu - wysuwa lub wsuwa tłok. Siłowniki hydrauliczne pozwalają na wytworzenie bardzo dużego nacisku - liczonego nawet w tonach.

Ruch cieczy

Ruch cieczy jak też i jej przemieszczanie się pod wpływem ciśnienia były wykorzystywane przez człowieka do wykonywania wielu prac zanim jeszcze Blaise Pascal i Daniel Bernoulli sformułowali prawa na których opiera się współczesna technika hydrauliczna.
Pascal odkrył m.in., iż ciśnienie wewnątrz cieczy (płynu) będącej w równowadze, wywołane działaniem sił zewnętrznych (ciśnieniowych) ma wartość jednakową we wszystkich punktach cieczy (płynu).
W prasie hydraulicznej prawo Pascala jest wykorzystywane do uzyskania zwiększonego parcia, przyłożenie siły do małego tłoka (pompy, znajdującego się w małym cylindrze) przekazuje nacisk poprzez rurę do dużego cylindra, gdzie ciśnienie napiera na wszystkie strony, łącznie z dużym tłokiem (tzw.
tłokiem roboczym), który zwielokrotnia przyłożoną siłę (zwielokrotnienie siły równe jest stosunkowi powierzchni tłoka dużego - tzw.
tłoka roboczego do powierzchni małego tłoka - pompy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hydraulika

Zakłady zajmujące się naprawą maszyn roboczych

Public/images/020.jpg Zwykle awaria, nawet najdrobniejsza jest sporym zaskoczeniem dla osoby, której dotyka.

Zazwyczaj awarie następują podczas intensywnej pracy i wydaje się, że są one wtedy najbardziej nie na miejscu, jak tylko to możliwe.

Niejednokrotnie hydraulika siłowa i naprawa maszyn budowlanych to operacje, które muszą być przeprowadzone niemalże w trybie natychmiastowym, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest utworzenie numeru telefonu, pod który mogą zgłaszać się osoby potrzebujące nagłego kontaktu z serwisem.

Dzięki temu można znacznie przyśpieszyć proces przeprowadzenia naprawy, zwykle także ekipa serwisowa bez problemu przyjeżdża w miejsce, gdzie awaria miała miejsce i tam dokonuje potrzebnych napraw..

Widok do druku:

Drukuj