papier firmowy

Rozpoznawalność firmy podstawa działania na każdym etapie promocji przedsiębiorstwa.

Dlatego dobrze jest inwestować w produkty jak , wizytówki i plakaty.

Co to papier

Papier (z gr. ??????? (pápyros), łac. carta papirea) ? spilśniona na sicie masa włóknista pochodzenia organicznego...o gramaturze od 28 do 200 g/m?.

Wytwarzany poprzez ułożenie na sicie włókien.

Papier jest wytwarzany w formie arkuszy lub wstęgi nawijanej w zwoje.
Po uformowaniu masy na sicie jest odwadniany, prasowany, suszony i gładzony w podzielonych etapach ciągłego procesu wytwarzania. Używane są zwykle włókna organiczne: z celulozy, włókno ścieru drzewnego ? otrzymywane poprzez starcie i zmielenie bali sosnowych (tzw.

papierówki) w procesie rozwłókniania mechanicznego.

Czasem stosowany jest proces rozwłókniania chemicznego i mają zastosowanie inne włókna roślinne (słoma, trzcina, bawełna, len, konopie, bambus).
Zastosowanie ma też makulatura uprzednio poddana procesowi dyspersji.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Papier

Od pulpy do papieru

papier firmowy Produkcja papieru to fascynujący proces, kto nie uczestniczył w warsztatach czerpania papieru sporo stracił. Oczywiście na takowych warsztatach pokazuje się stare metody pozyskiwania papieru, który tak naprawdę w niczym nie przypomina tego, którego używamy na co dzień. Współczesna linia produkcji papieru zakłada przede wszystkim większą skalę i obejmuje przygotowanie masy w kadziach (różne receptury dla rożnych typów papieru).

Po przygotowaniu masy papierniczej wlewa się ją na sito z określoną prędkością.

To tu następuje wstępne pozbawienie masy papierniczej wilgotności.
Końcowym etapem jest wygładzenie papieru przez tzw. kaladremy czyli duże wały.

Tak przygotowany papier jest cięty i nawijany na role.

O druku offsetowym

Druk offsetowy to najpopularniejszy rodzaj druku w dzisiejszej poligrafii. Co prawda ma wiele odmian i stosuje się różne techniki i materiały (farby, papier). Główny podział to druk na zimno, gdzie farba utrwala się poprzez wsiąkanie w papier. Podczas gdy offset 'na gorąco' gdzie zadrukowana wstęga papieru przechodzi przez tunel suszący. Klasyczny offset (wodny) wiąże się z użyciem wałków wodnych i powierzchni hydrofilowe i hydrofobowe, jednak rezygnuje się już z tej metody ze względu na trudność w uzyskaniu dobrego balansu środowiska wodnego i farby olejnej. Następcą tej metody jest druk offsetowy bezwodny gdzie zamiast wody stosuje się formy silikonowe..
Dodane: 18-09-2015 10:08

Tagi: druk poligrafia papier firmowy papiernia

Widok do druku:

papier firmowy