Szukasz specjalisty od ortodoncji?
Dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi.Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa.
Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii. Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w. z chirurgii ogólnej.Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki.
W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty.W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści.Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szcz%C4%99kowo-twarzowaÓsemki - ogólnie
ortodonta szczecin Zęby mądrości - nazwano tak ósemki tylko z jednego powodu.Są to ostatnie zęby - zarówno w kolejności w żuchwie, jak i w kwestii chronologicznej.Najczęściej wyrastają między siedemnastym a dwudziestym pierwszym rokiem życia.Jednak jeżeli masz już ponad 21.
lat, a ósemki nie wyrosły to wcale nie znaczy, że tego nie zrobią.Wyrzynaniu się zębów mądrości zwykle towarzyszy ból.
Ponadto ósemki nie zawsze wyrzynają się całkowicie, mogą wychodzić pod nieprawidłowym kątem, a czasem nie pojawiają się wcale.
Zęby mądrości uważa się za narządy szczątkowe u człowieka.
Co to znaczy? Że zatraciły swoją pierwotną funkcję i w toku ewolucji powoli zanikają. Prawdą jest więc, że nie potrzebujemy zębów mądrości - są całkowicie zbędne, można je więc z czystym sumieniem poddać zabiegowi usunięcia.Problemy z zębami
Nikt nie lubi chodzić do dentysty.Niestety, dla wielu ludzi jest to nieodłączna część ich życia - nie każdy z nas ma tak samo "dobre" zęby.Dbanie o zęby często nie wystarcza, potrafią się one psuć często "bez powodu".No bo jak inaczej ująć to, że dbamy o nie, unikamy cukru (zwłaszcza słodyczy) i mimo to ta próchnica i tak się rozwija? Niestety - winne są najprawdopodobniej geny.Trzeba też pamiętać o tym, że wiele leków psuje zęby, na to też trzeba zwrócić uwagę.
Powodem mogą tez być niedobory wapnia, zwłaszcza jeżeli miały one miejsce w dzieciństwie.Czynników jest naprawdę wiele, często nie jest to nasza wina..