geodezja lwówek śląski

Mapy, kalkulacje i pomiary to chleb powszedni geodety.
Geodeta jest bardzo potrzebny przy wszelkich związanych z działkami i budową, warto wybrać profesjonalistę.

Dobry wybór to

GEO...dezja

geodezja lwówek śląski Praca geodety...wymaga od niego nie tylko doświadczenia i wiedzy, ale również dużego skupienia podczas wyznaczania map czy profili. Ich podstawowym narzędziem pracy w terenie jest tachimetr, co dla oka szarego człowiek wygląda jak aparat na statywie. Geodezję można podzielić na wyższą oraz niższą- różnią się przede wszystkim powierzchnią.

Za geodezję niższą uznaje się pomiar wykonywany na powierzchni o promieniu mniejszym niż 15,6 km (czyli 750km2) bez uwzględnienia kulistości Ziemi.

Geodezja wyższa to wszelkie pomiary powyżej tych wartości wraz z uwzględnieniem kulistości Ziemi.

Geodezja w Polsce

Geodezja (miernictwo) obecna jest w procesach planistycznych, projektowych i budowlanych.
Architekci tworzą projekty na mapach sytuacyjno-wysokościowych wykonywanych dla potrzeb i na zlecenie konkretnego klienta (zaktualizowana mapa zasadnicza), gotowy projekt zostaje wytyczony w terenie przez geodetę, realizacja projektu jest również przez geodetę monitorowana.

Kontynuacją tych prac, po zakończeniu budowy, jest inwentaryzacja powykonawcza (na którą składa się pomiar powykonawczy) wykonywana przez geodetę.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geodezja

Co by było bez geodetów...

Co tak naprawdę należy do obowiązków geodety? Cóż z pewnością nazewnictwo tych wszystkich prac byłoby dość ciężkie do odbioru, dlatego postaram się to trochę uprościć i przybliżyć. Przede wszystkim geodeta zajmuje się pomiarami powierzchni i nanoszeniem wyników tych pomiarów na mapy i profile (mapy wysokościowe).
Jak większość z Was wie geodeta jest potrzebny przy tyczeniu granic działki. Ogólnie wszędzie tam gdzie jest plan budowy czegoś muszą być geodeci i wszystko wyliczyć, sprawdzić i nanieść na mapy geodezyjne.

Mapy w geodezji

Pewnie każdy widział w swoim życiu mapę- nie czegoś konkretnego tylko ogólnie mapę.

Polityczną, krajobrazu, geologiczną...

Wszystkie powstałe mapy powstały za pomocą bardziej lub mniej dokładnych metod pomiaru- im nowsza mapa tym jest dokładniejsza. Mapa stanowi podstawę prezentacji wyników pracy kartografa i geodety.

Dla tych drugich mapy są szczególnie istotne, a ich poprawne i dokładne wykonanie umożliwia dalszą pracę w wielu dziedzinach.

Wyobraźmy sobie jak wyglądałyby miasta bez planów i map geodezyjnych.

Jednym słowem można by to opisać jak chaos- nikt nie wiedziałby gdzie dokładnie przebiega granica jego działki, a to tylko jedna z niedogodności przy braku takich map..
Dodane: 07-09-2015 16:47

Tagi: usługi geodezja geodeta budownictwo lwówek śląski

Widok do druku:

geodezja lwówek śląski