wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego kraków

Dobra na pewno może pomóc obniżyć koszty rehabilitacji, ponieważ zakup takiego sprzętu może kosztować kilkaset złotych.
Dzisiaj o urazach i sprzęcie medycznym.

Czy warto wypożyczać sprzęt do rehabilitacji?

Każdy uraz bardziej lub mniej poważny prawie na pewno skończy się na rehabilitacji, aby powrócić do zdrowia szybko i sprawnie.
Niestety często jest tez potrzebny dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny, aby móc bez przeszkód owa rehabilitację przeprowadzić.

Przy złamaniu nogi kule będą niezbędne, aby jako tako poruszać się w domowym zaciszu, a koszt zakupu kul może osiągnąć nawet 200 zł, więc nie jest to tania rzecz. Na szczęście są wypożyczalnie takiego sprzętu, gdzie można wypożyczyć dany sprzęt na wybrany czas.

W takim przypadku koszt wypożyczenia kul an 2 miesiące nie przekroczy 50 zł, a zaoszczędzoną kwotę można przeznaczyć na zakup żywicznego gipsu, który jest dużo lepszy od tego refundowanego przez NFZ.

Czym jest rehabilitacja?

Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww.

obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.

Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności.
Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna

Cytat z Wiki: Rodzaje ortez

wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego kraków
Wśród stabilizatorów wyróżnić można: ortezy odcinka szyjnego kręgosłupa (? kołnierz ortopedyczny) ortezy odcinka piersiowego kręgosłupa (? gorset ortopedyczny) ortezy odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa ortezy dłoni ortezy stawu barkowego ortezy stawu łokciowego w tym ortezy odwodzące barku ortezy stawu biodrowego w tym ortezy odwiedzeniowe ortezy stawu skokowego ortezy stawu kolanowegoŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Orteza
.