kartki świąteczne

Generalnie prawie każdy z nas dostał choć raz kartkę pocztową, czy to na święta czy na imieniny.

To ciekawa tradycja, dlatego należy od czasu do czasu nadać .

Wpis o kartkach właśnie.

Wikipedia i kartka świąteczna

Kartka świąteczna ? okolicznościowa kartka pocztowa, często w formie karnetu, z grafiką lub ilustracją tematycznie nawiązującą do świąt, ich symboli i tradycji. Wiele z kartek zawiera też gotową treść życzeń świątecznych. Idea kartek świątecznych narodziła się w XX wieku dzięki masowemu rozwojowi poligrafii. W Polsce zwykle są wysyłane z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Mimo rozpowszechnienia poczty elektronicznej, która ograniczyła korzystanie z usług tradycyjnej poczty, kartki świąteczne z życzeniami nadal cieszą się ogromną popularnością. Wiele przedsiębiorstw zamawia własne projekty i wysyła je do klientów. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartka_świąteczna

Kartka pocztowa

Kartka pocztowa (karta pocztowa, pocztówka, widokówka, wcześniej zwana także odkrytką) ? najczęściej prostokątna, kartonowa kartka służąca do krótkiej korespondencji, często wysyłana nieopakowana w kopertę.
Zazwyczaj jedna ze stron kartki pocztowej podzielona jest na dwa pola: lewe, przeznaczone na treść korespondencji oraz prawe z miejscem na wpisanie adresata i naklejenie znaczka pocztowego.
Na odwrocie najczęściej wydrukowany jest obrazek.
Kartki pocztowe są przedmiotem pożądania wielu kolekcjonerów, tzw.
deltiologów. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartka_pocztowa

Świąteczny czas.

kartki i życzeniakartki świąteczne Święta to czas wzmożonego handlu detalicznego produktami spożywczymi, usługami i tak na prawdę wszystkim innym.

To również czas kiedy wysyła się najwięcej kartek, oczywiście świątecznych. Do wyboru mamy mnóstwo wzorów, gotowych kartek i to na wyciągnięcie ręki; głównie w sklepach internetowych.

Warto pomyśleć o stworzeniu własnej kartki świątecznej, jednak wymaga to czasu oraz minimalnych umiejętności manualnych. Co do gotowych wzorów są również sklepy oferujące pełne dostosowanie produktu, więc jest to pewien kompromis..

Widok do druku:

kartki świąteczne