Przy dobrze wykonanej instalacji cieplnej i wentylacyjnej budynek nie może mieć żadnych problemów z niszczejącym tynkiem czy wilgocią. Dlatego jest bardzo ważną kwestią i nie należy jej powierzyć byle komu.

Ważne funkcje budynku

wentylacja gdańskPrzy budowie nowego budynku projekt jest najważniejszy.
Jednak wcale nie chodzi tutaj o jego wygląd z zewnątrz czy w środku, chodzi o konstrukcję i rozkład wszystkich niezbędnych elementów. Nie można przecież budować domu nie zapewniwszy sobie jakiegoś źródła ogrzewania, prądu czy choćby wentylacji. A jeżeli idzie o wentylacje to warto zrobić ją porządnie, ponieważ może okazać się ważniejsza od ogrzewania. Jednak co takiego ważnego w naszym domu robi wentylacja. W skrócie doprowadza świeże powietrze do budynku a usuwa te 'zużyte'.
Bez niej w budynku mielibyśmy pleśń, wilgoć i kilka innych mniej przyjemnych problemów.

Problemy z wentylacją

wentylacja gdańsk Niedrożna wentylacja powoduje wiele poważnych problemów z całym budynkiem.

Dlatego warto regularnie sprawdzać swoją wentylację pod kątem odpowiedniego działania w każdym pomieszczeniu.

Jeżeli zauważysz takie oznaki złej wentylacji jak wilgoć zbierającą się na oknach, pleśń w zakamarkach, mokre ściany.

Możliwe, że też ktoś ostatnio ma przewlekły katar lub problemy z górnymi drogami oddechowymi- to tez może być efektem złej wentylacji w budynku. Sprawdzić można to na kilka sposobów.

Wystarczy przystawić świeczkę, zapalniczkę lub zapalona zapałkę do wyloty wentylacji i jeżeli ogień skieruje się w naszą stronę to oznacza problemy z wentylacją i należy je jak najszybciej rozwiązać.

W Wiki: wentylacja

Wentylacja ? jest to cyrkulacja powietrza, z reguły pomiędzy pomieszczeniami a przestrzenią na zewnątrz.

Prawidłowo działająca wentylacja jest niezbędna w pomieszczeniach, gdzie przebywają zwierzęta czy ludzie, dopływające z zewnątrz powietrze zapewnia wymianę zużytego i zanieczyszczonego na świeże, niezbędne do oddychania oraz prawidłowej i bezpiecznej pracy urządzeń zużywających powietrze.

Jest to szczególnie ważne w sytuacji dodatkowych zanieczyszczeń, takich jak dym papierosowy, opary substancji chemicznych, pyły itp.

Można również mówić o wentylacji jako systemie zamkniętym występującym np.
w samolotach, gdzie zużyte powietrze jest filtrowane, a następnie mieszane z tlenem, regulowana jest temperatura i wilgotność, a powietrze powraca do kabin.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wentylacja
.

Widok do druku:

wentylacja gdańsk