Rodzina często nie może zająć się schorowaną babcią, z tego powodu należy pomyśleć o miejscach typu . Opieka oraz dobre nastawienie personelu w sporej części z nich jest dobra.

Pomoc domowa, a dom opieki

dom starców dom starcówProfesjonalna opieka nad starszą osobą jest dość kosztowna.
A nie każdy jest w stanie utrzymywać dom oraz dodatkową opiekę dla swojej starszej mamy czy ojca. Często bardziej opłacalnym, a zarazem jedynym wyjściem jest osiedlenie naszego rodzica w domu opieki. Opieka nad seniorem w domu również nie jest złą opcją, ponieważ zawsze zyskuje się dodatkowy komfort, bo jednak co w domu to w domu.
Jednak dla większości starszych osób zmiana otoczenia oraz ludzi jest korzystna, ponieważ maja kontakt zarówno z personelem jak i swoimi rówieśnikami.

Dom starców to nie dom strachów

Czasami mamy obawy w stosunku do umieszczania najbliższych nam osób w ośrodkach opieki i nie inaczej jest w przypadku domów starców.
Filmy fabularne oraz doniesienia mediów tych Polskich i zagranicznych nie zostawiają na takich przybytkach suchej nitki.

Należy pamiętać że są to odosobnione przypadki i zdarzają się bardzo rzadko. Niemniej jednak wybór domu opieki i jego lokalizacja mogą mieć duży wpływ na komfort psychiczny naszego seniora.

Dlatego nie wysyłajmy naszego krewnego gdzieś na druki koniec Polski, ponieważ może czuć się przez nas porzucony.

Senior w rodzinie

Samodzielna opieka nad starszym tatą czy mamą bywa uciążliwa.
Lista rzeczy w których trzeba pomóc swojemu rodzicowi rośnie z każdym rokiem, a dzisiejszy tryb życia często uniemożliwia nam na odpowiedni stopień opieki. Dochodzi jeszcze kwestia zabiegów rehabilitacyjnych, których nie wykonamy o własnych siłach, b możemy zaszkodzić, a nie pomóc. Często również sami mamy dość zabiegów pielęgnacyjnych, co może niekorzystnie odbić się na relacjach, a nawet doprowadzić do dłuższych sprzeczek, które nie są dla nikogo miłe..

Widok do druku:

dom starców