Rodzina nie zawsze może zająć się starszym dziadkiem, dlatego należy pomyśleć o miejscach typu .
Opieka oraz dobre nastawienie personelu w większości z nich jest dobra.

Ośrodek czy dodatkowa opieka w domu?

dom starcówProfesjonalna opieka nad starszą osobą jest dość kosztowna.
A nie każdy jest w stanie utrzymywać dom oraz dodatkową opiekę dla swojej starszej mamy czy ojca.
Często bardziej opłacalnym, a zarazem jedynym wyjściem jest osiedlenie naszego rodzica w domu opieki. Opieka nad seniorem w domu również nie jest złą opcją, ponieważ zawsze zyskuje się dodatkowy komfort, bo jednak co w domu to w domu.
Jednak dla większości starszych osób zmiana otoczenia oraz ludzi jest korzystna, ponieważ maja kontakt zarówno z personelem jak i swoimi rówieśnikami.

Rodzinna opieka nad seniorem

dom starców Samodzielna opieka nad starszym tatą czy mamą bywa uciążliwa.

Lista rzeczy w których trzeba pomóc swojemu rodzicowi rośnie z każdym rokiem, a dzisiejszy tryb życia często uniemożliwia nam na odpowiedni stopień opieki. Dochodzi jeszcze kwestia zabiegów rehabilitacyjnych, których nie wykonamy o własnych siłach, b możemy zaszkodzić, a nie pomóc.

Często również sami mamy dość zabiegów pielęgnacyjnych, co może niekorzystnie odbić się na relacjach, a nawet doprowadzić do dłuższych sprzeczek, które nie są dla nikogo miłe.

Encyklopedia: Rehabilitacja medyczna

Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww.

obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.

Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna.

Widok do druku:

dom starców