neurolog konstancin-jeziorna

Szybka rezerwacja, szybka wizyta u lekarza

Bardzo często może okazać się, że niemalże w trybie natychmiastowym potrzebujemy pomocy lekarskiej.
Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wybór prywatnej przychodni specjalistycznej, gdzie możemy znaleźć fachowców prawie ze wszystkich dziedzin medycyny.

Zazwyczaj zarezerwowanie wizyty w takiej przychodni jest możliwe od ręki i możemy spodziewać się bliskiego terminu spotkania z lekarzem, w przeciwieństwie do przychodni publicznych, w której zapisy odbywają się wielokrotnie z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Trzeba przyznać, że w ostatnich latach możemy zauważyć, że coraz więcej pacjentów decyduje się na wybór prywatnej opieki medycznej rezygnując zupełnie z usług publicznych ośrodków zdrowia.

Ortopedia

Ortopedia (gr.

orthos ? prosty, prawidłowy1 oraz paideía ? wychowanie, wykształcenie2) ? dział medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób i urazów narządu ruchu: szkieletu (z wyjątkiem kości czaszki), układu więzadłowo-stawowego oraz uszkodzeń mięśni, nerwów i naczyń3.

W Polsce specjalizacja lekarska z ortopedii i traumatologii może być rozpoczęta po odbyciu podyplomowego stażu lekarskiego. W Polsce do rozwoju nowoczesnej ortopedii przyczynili się m.in.

Ireneusz Wierzejewski, Adam Gruca, Wiktor Dega, Adolf Wojciechowski ? autorzy licznych prac naukowych i twórcy nowych metod operacyjnych.

Pierwsza klinika ortopedyczna powstała 1923 w Poznaniu, zaś Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne założono 1928 w Poznaniu4. W Stanach Zjednoczonych ortopedzi stanowią 3-4% lekarzy.

Najczęstszymi procedurami są tam artroskopia (wziernikowanie) kolana z meniscektomią (wycięciem łąkotki), artroskopia barku, odbarczenie kanału nadgarstka. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ortopedia

Ciekawe fakty - okulistyka

neurolog konstancin-jeziorna
Według historyków indyjskich pierwsze operacje okulistyczne wykonywano już 4,5 tys.
lat p.n.e.
Jest to teza sporna, z uwagi na brak źródeł. Pierwszą pisemną wzmiankę o operacji okulistycznej zawiera Kodeks Hammurabiego (spisany ok.

1772 p.n.e.), w którym paragraf 215 opisuje operację usunięcia ropnia worka łzowego1. Pionierem operacji na oku w medycynie współczesnej był XVI-wieczny Niemiec Georg Bartisch (1536-1606), który w 1583 roku usunął gałkę pacjentowi z powodu raka2.

W 1709 roku Michel Brisseau odkrył, że przyczyną zaćmy jest zmętnienie soczewki w oku.

Pierwsze szpitale okulistyczne powstawały kolejno w Wiedniu (1786), Londynie (1804, Moorfields Eye Hospital) i Petersburgu (1806)2. Pierwszy polski ośrodek okulistyki (Instytut Oftalmiczny) założył w 1823 roku Wiktor Feliks Szokalski2, uznawany za ojca polskiej okulistyki.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Okulistyka

.