Medycyna alternatywna - definicja

http://klinikabiorezonansu.pl
Medycyna niekonwencjonalna ? metody leczenia wcale lub słabo akceptowane przez medycynę opartą na badaniach naukowych.
Zalicza się do niej zarówno metody leczenia, które w opinii większości lekarzy są bezwartościowe1 (np.
bioenergoterapia), jak i takie, których pewne elementy zaadaptowano do medycyny głównego nurtu (np. akwaterapia i fitoterapia)potrzebny przypis. Część metod leczenia zaliczanych do medycyny niekonwencjonalnej ma swoje źródło w wielowiekowej tradycji (np.

akupunktura, medycyna ludowa), a inne powstały stosunkowo niedawno (np.

homeopatia i bioenergoterapia). Synonimy: medycyna alternatywna2, holistyczna (całościowa), komplementarna, naturalna; paramedycynaŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_niekonwencjonalna

Leczenie raka a medycyna alternatywna

Choroby nowotworowe są coraz częściej spotykane w naszym społeczeństwie.

Mówi się nawet, iż jest to choroba cywilizacyjna XXI wieku.

Pomimo szeroko rozwiniętej medycyny, niejednokrotnie lekarze są bezradni w walce z chorobą nowotworową.
Wtedy z pomocą przychodzi medycyna niekonwencjonalna, która proponuje swoje sposoby na walkę z rakiem.

Są to przede wszystkim różnego rodzaju naturalne diety i kuracje żywieniowe, które mają spowodować zatrzymanie się rozwoju choroby poprzez dostarczanie organizmowi odpowiednich składników.

Ważne jest jednak, aby skonsultować z lekarzem wszelkie wprowadzane przez nas metody, ponieważ niektóre z nich mogą wpływać na stosowane przez nas leczenie syntetyczne.

Leczenie profilaktyczne - homeopatia

http://klinikabiorezonansu.pl Homeopatia wielu z nas kojarzy się z czymś obcym i nieznanym.
Warto jednak wiedzieć, iż jest to dziedzina medycyny akceptowana przez Światową Organizację Zdrowia i jest powszechnie wykorzystywana w leczeniu różnych chorób na całym świecie. Często lekarze zalecają stosowanie metod wchodzących w jej zakres jako leczenie uzupełniające. Może być to stosowanie leków produkowanych z surowców pochodzenia naturalnego, które niejednokrotnie wpływają na organizm korzystniej niż leki pochodzenia syntetycznego.
Ich główną zaletą jest brak skutków ubocznych na przykład ze strony układu pokarmowego, które bardzo licznie występują w przypadku zażywania leków syntetycznych..