Organizatorzy wycieczek i wyjazdów poszukują innych możliwości transportowych na rozmaite wydarzenia. Z tego powodu zamawiają usługi typu . Krótko o wyjazdach.

Transport w bezpieczny sposób

przewozy autokarowe katowiceTransport zorganizowanej grupy osób to zawsze nie lada wyzwanie, zarówno dla organizatorów jak i dla firmy transportowej.

Oprócz potrzebnych certyfikatów i uprawnień (a tych jest naprawdę sporo) trzeba jeszcze dysponować odpowiednią flotą, aby przewieźć całą grupę. Przeglądy techniczne i zadbanie o sprawność pojazdów to nie tylko kwestia wymagana przez prawo, ale powinna być też realizowana w ramach uczciwości i moralności.

O trzeźwości kierowcy, czy kierowców nie wspomnę, ponieważ to oczywiste.

Dobry czy zły? Polski Bus

Polski Bus to najnowocześniejszy przewoźnik międzymiastowy w Polsce.

Jako jedni z nielicznych mają w pełni wyposażone, dwupiętrowe autobusy.

Oferują bardzo konkurencyjne ceny, co nie podoba się wielu polskim przedsiębiorcom działającym w tej samej branży.

Dobrą stroną Polskiego Busa jest możliwość zmawiania miejsca online z dużym wyprzedzeniem, co owocuje dużą obniżką ceny przejazdu.

Jednak czy ta firma nie niszczy polskich przedsiębiorców? Trochę tak, stąd też liczne protesty przewoźników, bojących się o monopol Polskiego Busa i maja trochę racji. Takie ceny są nieosiągalne dla większości małych przewozowych firm.

Techniczna strona autobusów

przewozy autokarowe katowice
Autobus przegubowy (zwany inaczej autobusem członowym, pot.
przegubowiec) ? pojazd silnikowy składający się z dwóch sztywnych części jezdnych, które są ze sobą połączone przez część przegubową. W pojazdach tego typu istnieje przejście między pomieszczeniami dla pasażerów znajdujących się w obu sztywnych częściach pojazdu.

Część przegubowa pozwala pasażerom na swobodne przemieszczanie między obydwiema sztywnymi częściami pojazdu.

Obydwie części nie mogą funkcjonować bez siebie nawzajem.
Łączy się je lub rozłącza tylko w serwisie.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus_przegubowy.