Dekoracja okien to naprawdę ważny element wystroju.

Żaluzje, rolety, czy zasłony? Co wybrać?

Definicja rolety z Wikipedii

szycie dekoracji warszawa
Roleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym - najczęściej z tkaniny.
Podnoszona i opuszczana poprzez...nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego. Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna. Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach: okręgi, trójkąty, trapezy itp.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Roleta

Rola tkanin we wnętrzu

Poduszki, zasłony, tapicerki, dywany - wszystkie te elementy wyposażenia wnętrza, łączy jedno - tkaniny.
Trudno sobie wyobrazić przytulny pokój pozbawiony tkanin.

Co prawda w stylu minimalistycznego modernizmu jest ich mniej, niż w sielskich klimatach rustykalnych, ale również pełnią ważną rolę.

Dzięki tekstyliom możemy naprawdę mocno zmienić charakter wystroju wnętrza, a to dlatego że to bardzo szeroka kategoria różnych produktów.

Minimalistyczne wnętrze i tkaniny

szycie dekoracji warszawa Czy są wzory tkanin pasujące do minimalizmu? Oczywiście, że są.

Świetnie sprawdzą się tutaj mocne graficzne czarno-białe patterny, lub jednolite kolory (biały, czarny, szarości, ewentualnie dla przełamania konwencji mocno intensywne kolory).

Zamiast zasłon można użyć paneli, lub po prostu zastosować specjalne ukryte szyny w roli karniszy - wtedy zupełnie inaczej będzie się prezentował cały wystrój okna.
Pamiętajmy o tym, że zasłony są funkcjonalne - gwarantują kontrolę światła, w sypialni bez tkaniny typu blackout może mocno ucierpieć nasz komfort wypoczynku, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu są duże połaciowe okna. Minimalizm to także funkcjonalność, nie tylko styl. .
Dodane: 05-05-2015 14:44

Tagi: dekoracje zasłony wnętrze

Widok do druku:

szycie dekoracji warszawa